Operacja „Dunaj” kryptonim, który nadano interwencji członków Układu Warszawskiego w Czechosłowacji
Kto pamięta, jak krótkofalowcy prosili o pomoc.
    SP1AP pisze:

Więc nie mógł być jeszcze prezydentem PRL

SQ5AM pisze:

No nie mógł, bo w tym ustroju nie było takiego stanowiska, ale to trzeba mieć wiedzę na poziomie szkoły średniej, żeby to wiedzieć.

Ale gdy dla kraju ogłaszał stan wojenny w TV, to zapowiedziano wystąpienie prezydenta. pomysł

Najpierw ogłoszono w radio, o 6ej rano, potem w TV.
W radio nie słyszałem, czy w TV w ogóle zapowiedzieno wystąpienie 'Przewodniczącego Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego'?
Z tego co pamiętam to po prostu puszczano nagranie bez zabawy w zapowiedzi.

Zbig, nie pogrążaj się... nie pogrążaj się już... lol

SQ5AM pisze:

Zbig wtedy miał już edukację zakończoną, a jak sam uczęszczał to jeszcze tego nie uczyli.

Natomiast ktoś kto żył w tamtym czasie chyba nie ma problemów z pamiętaniem czy w SP mieliśmy prezydenta.