Wymiana taśmy FLEX w LCD metodą HOT-BAR - kto to robi?
    SP3WBX pisze:

Witam.

Poszukuję firmy/osoby która zajmuje się wymianą taśm FLEX w LCD z nakładaniem taśmy anizotropowej metodą HOT BAR. Szukam i szukam i nie mogę znaleźć. Byłem w firmie zajmującej się elektroniką samochodową i niby naprawianiem martwych pixeli w wyświetlaczach samochodowych, ale w moim przypadku nawet nie podjęli się próby oceny i wyceny. Z góry otrzymałem odpowiedź, że się nie da. Na Allegro są dostępne klejone taśmy FLEX do różnych wyświetlaczy w różnych markach aut, ale sprzedawcy nie są wstanie podpowiedzieć kto to wymienia. Są dostępne też same taśmy anizotropowe. Dzwoniłem też po różnych serwisach laptopów, TV, napraw matryc LCD itp., ale w żadnej nie trafiłem na taką usługę.

Firmy zajmujace sie elektronika samochodowa w Polsce raczej nie robia tego typu rzeczy (a przynajmniej te o ktorych ja wiem)
Maszyna jest droga, tasiemki do popularnych urzadzen sa drogie, albo i nawet niedostepne no i sam proces nie gwarantuje sukcesu.
Znacznie tansze i szybsze dla nich i dla klienta jest znalezienie taniego zamiennika, jego naprawa i programowanie lub zakup
nowego wyswietlacza razem z tasma. Jesli chodzi o rynek automotive, ta technologia powoli odchodzi do lamusa - wlasnie z uwagi
na rozklejajace sie pod wplywem temp. polaczenia.

Mozna probowac wlasnie takim specjalnym grotem z guma silikonowa, albo zelaznym ale wowczas trzeba uzyc tasmy kapton (ktora to
rowniez nie nalezy do najtanszych) aby nie rozpuscic samej tasmy.

Jest to dosc upierdliwy proces poniewaz nawet majac maszyne trzeba scisle przestrzegac temp. i czasu grzania. Niedogrzanie = martwy
piksel, albo cala sekcja. Przegrzanie = zniszczenie tasmy.