Bardzo początkujący krótkofalowiec / nasłuchowiec.
Zatkany Bao sygnalizuje odbiór sygnału (świecenie zielonej diody), tylko ma wyciszony głośnik. Sam nie mam Bao, ale byłem naocznym świadkiem takiego przypadku z Baofeng UV-5R. W tym przypadku Baofeng był na tej samej częstotliwości, na której w pobliżu było inne radio. Czy tak się dzieje u Ciebie?

Żaden przemiennik nie nadaje jakiejkolwiek transmisji sam z siebie (nie słyszałem o takim przypadku), jednak bardzo często ludzie co jakiś czas otwierają przemienniki bardzo krótkim nadawaniem i wtedy nadawany jest sam znamiennik. Ja sam skanuję wszystkie przemienniki w Poznaniu i okolicach, czasem jest przez godzinę lub dwie spokój, a czasem co chwilę któryś przemiennik jest otwierany na krótko.

Zaprogramowanie nasłuchu FM-Link jest dobrym pomysłem w celu sprawdzenia radia. Jeżeli stwierdzisz, że kabel jest prawidłowo zarobiony, to proponuję sprawdzić słyszalność przemiennika FM-Link bądź innego z kolegą, który może coś nadać, spróbujcie na wszystkich przemiennikach. Do samego nasłuchu nie musisz ustawiać offset, CTCSS itp., tylko upewnij się, że CTCSS na odbiorze jest wyłączony (przepuszczanie wszystkiego).


  PRZEJDŹ NA FORUM