wykaz osób zarejestrowanych w zapisach ewidencyjnych SB i innych służb....
update 5-06-2018
Witaj Greg.

W moich pierdach miałem na myśli to, że kilka teczek mógł pewnie przejrzec jako osoda poszkodowana. Resztę o ile czytał to chyba tylko na wniosek naukowca prowadzącego pracę badawczą, bo nie mógł być prześladowany przez 4000 osób.
Zeby mieć większy rozgłos lepiej celować w osoby znane całemu środowisku - np z tego forum.
Ciebie powiązał z teczką o tych samych danych personalnych. Dla mnie to nie ma znaczenia czy to Ty czy nie, to nie moja sprawa - nie ma to związku z krótkofalarstwem.

Krótkofalowcy to łączy ludzi z różnych zawodów i środowisk więc są wśród nich miastowi, rolnicy, elektrycy, historycy, byli milicjanci, TW i figuranci.

Opowieści pociotków miały na celu pokazanie, że nie wszyscy ludzie czują się poszkodowani przez przeszłość.

Poniżej tekst z http://www.ny.pl/Lista_Wildsteina/ :

LISTA IPN
(Lista Wildsteina)

UWAGA! Jeśli zaczniesz uważać kogoś za kapusia tylko dlatego, że jest na poniższej liście to jesteś głupi / głupia.
Są tu rozmaite nazwiska, tajnych współpracowników, zawodowych ubeków, kandydatów na współpracowników oraz osób pokrzywdzonych. Gazeta Wyborcza rozreklamowała listę Wildsteina jako "ubecką listę". W zasadzie... w większości składa się ze złych ludzi, ale pamiętaj - nawet najbardziej rzadkie nazwisko może nosić kilka osób.

Łukasz