EU HF Championship - edycja 2018
    artB pisze:


    Możesz podpowiedzieć co jest zaznaczane na tej stronie z wynikami w kolumnie SO2R, przy niektórych znakach jest x.


SO2R, czyli Single Operator 2 Radio, to technika użycia jednocześnie dwóch trx-ów. Oczywiście, sposób wykorzystania drugiego radia może być różny. Generalnie chodzi o to, aby efektywnie wykorzystać "czas bezczynności" operatora podczas nadawania z komputera, czy to cw, czy ssb lub rtty. Może to być "dorabianie" mnożników na innym pasmie w czasie nadawania CQ, może to być tzw. "dual CQ", czyli jednoczesne nadawanie CQ na dwóch różnych pasmach, może być wyszukiwanie i wołanie stacji na dwóch pasmach jednocześnie. Jest jeszcze tzw. "inband" czyli praca na dwóch radiach w tym samym paśmie. W każdym przypadku nadawanie musi być zrealizowane w ten sposób, aby jednocześnie emitować tylko jeden sygnał, czyli inaczej mówiąc emisje sygnału z obu urządzeń nie mogą się "nakładać". To jest wymóg wszystkich regulaminów. Aby wykorzystać tą technikę stacja musi być odpowiednio przygotowana w tym kierunku, czyli rozbudowana automatyka, odpowiednia liczba anten, eliminacja wpływu urządzeń na siebie i oczywiście, operator musi radzić sobie z obsługą i podzielnością uwagi. Na youtubie, po wpisaniu hasła np. so2r, znajdziesz wiele filmów ilustrujących to zagadnienie, na ssb, cw czy rtty, m.in. mój będący przykładem dwóch S&P, czyli wołania stacji na dwóch różnych pasmach. https://www.youtube.com/watch?v=Be7MKU7qliY

    artB pisze:

    Cy tam będą wyświetlane "on line" wyniki z wszystkich nadesłanych logów, tak jak to było przy SPDX Contest ?


Nie. Tzw. reflektor 3830 to strona www stworzona przez Amerykanów jako kontynuacja zgłaszania wyników po zawodach w czasach przedinternetowych na częstotliwości 3830kHz (mieści się to w ich bandplanie). Wobec długiego terminu rozliczania zawodów chodziło (i obecnie również) o to, aby szybko po zawodach zorientować się jakie wyniki zostały uzyskane i jak może wyglądać potencjalna klasyfikacja. Analiza rezultatów po pół roku, czy jeszcze dłużej, ma ograniczony zakres ze względu na "zatarcie" się szczegółów konkretnego startu.
Wyniki zgłasza się "ręcznie" poprzez wypełnienie formularz na stronie i jest to dobrowolne oraz nie ma żadnego związku z wysyłką logów do organizatora. Natomiast wyświetlanie wyników "online" zrealizowane jest na stronie http://cqcontest.net/view/readscore.php, oczywiście również dobrowolnie i nieobowiązkowo, przy czym "onlaine" znaczy "w czasie rzeczywistym" i pozwala śledzić bieżącą sytuacje podczas trwanie zawodów, dając na koniec klasyfikację stacji, które uczestniczyły w tej "zabawie". Nieznaczna część uczestników, z niewiadomych powodów, zgłasza wyniki na 3830 jak i na Live Score'a.
Są jeszcze tzw. claimed scoeres, czyli wyniki zgłoszone przez uczestników w nadesłanych logach prezentowane przez organizatora jeszcze przed ostateczną weryfikacją logów. Takie wyniki są publikowane na stronach danych zawodów, zazwyczaj po terminie nadsyłania logów, aby nie dawać pretekstu do prób manipulacji w logach na widok bieżącej klasyfikacji.

Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo


  PRZEJDŹ NA FORUM