DMR BM to porażka.
dlaczego tak jest i komentarz
  SQ5AM pisze:

   sq2lyf pisze:

   Jaki wpływ na łączność DMR w sieci BrandMeister w Polsce ma zaistniała sytuacja? Czy jest jakieś zagrożenie dla możliwości korzystania z grup 260.... poza granicami SP? Może zacznijmy się składać na dotacje wesoły


  Żadne, ale kolega który dość nieobiektywnie ocenia systemy ma pretekst, żeby nieobiektywnie powychwalać swój ulubiony system.
  Swoją drogą, to korzystałem z DMRa we Włoszech w zeszłym tygodniu. Na lokalnych przemiennikach wrzuciłem sobie grupy 2605 i MASR i wieczorami zagadywałem sobie z kolegami z Warszawy i Radomia.
  D-Star też się spoko sprawuję, tylko zauważyłem, że Włosi uniemożliwiają linkowanie do Reflektorów, na rzecz linkowania do DCSów i XRFów.


Adrian, nie staram się patrzeć nieobiektywnie. Nieobiektywnie jest stwierdzenie że BM i DMR nie jest pozbawione wad. Każdy system je ma ale nie każdy system jest zależny od widzimisię admina i to nie tego który jest do tego uprawniony (choc i to jest dyskusyjne) ale od zagranicznego wirtualnego nadzorcy. Tu jest problem.

Takie Yaesu nie odróżnia czy siecią zarządza Kowalski który nie lubi Nowaka.
BM ma pod tym względem braki i tyle.

Moim skromnym zdaniem BM i DMR powinny umożliwić każdemu dostęp na równych zasadach. A BM w szczególności powinien mieć na uwadze że zamiatanie pod dywan takich spraw jak we Włoszech czy we Francji i nie upublicznianie nie jest dobrym działaniem.

Poza tym ja np. poniosłem koszt rozwoju sieci Wires-x. Ciekawe ilu z internetowych pyskaczy poniosło koszt rozwoju BM?

Może tylko Adam LRX jako dev core i grupa z 7 włożyli coś do wora BM. A reszta użytkowników?  PRZEJDŹ NA FORUM