wykaz osób zarejestrowanych w zapisach ewidencyjnych SB i innych służb....
update 5-06-2018
Dyskusja zażarta, opinie zależne od punktu siedzenia w PRL czy aktualnych sympatii politycznych, postanowiłem wtrącić swoje 3 grosze, aby w pełni uświadomić grozę tego, o czym tutaj dyskutujemy.

Opiszę wam "zasługi" pewnego "kolegi" krótkofalowca:

Otrzymał 26 tys. zł za współpracę (liczne donosy) z SB, są w aktach pisemne pokwitowania odbioru tych pieniędzy i pisemne zobowiązanie do współpracy, wydał dwóch swoich kolegów (M. Dubaj, K. Augustyn - hamsiaki z Opola niech podadzą nam ich znaki, bo tego akurat w aktach nie było, czy to SP6JYQ i SP6TPF?) za niezdeponowanie sprzętu, obaj ponieśli stosowne konsekwencje prawne, zwolniony dyscyplinarnie z funkcji w ZOW PZK (za drastyczne niewywiązywanie się z obowiązków sekretarza, za zarzuty finansowe, w aktach wspomniano nawet o podejrzeniach odchyłek psychicznych), miał realizować na rzecz SB zadania wywiadowcze w Danii (1984 i 1989), budował na potrzeby SB w 1982 stację zagłuszającą Radio "S" za wynagrodzeniem...

To tylko mały wycinek ze 124 kart w jego teczce pracy. Akurat dzisiaj miałem tę "przyjemność" jej studiowania.
Dane pojawią się w najnowszej aktualizacji "mojej" tabelki, dziś tylko skrótowo:
Andrzej Aleksander GALGON, SP6CC, ex SP6HAY, TW "Aleksander" nr rej. Opole 27515

PS: nie będę odpowiadał na żadne zaczepki tych, co są na "mojej" liście, nawet jeśli udają niewinnych i łżą, że czekają na akta z IPN.
Ja ich teczki widziałem.

Krzysztof, SP3ELD  PRZEJDŹ NA FORUM