FT-817ND pytania nowego posiadacza.
FT-817ND
EDIT: Radio to FT-817ND a nie FT-817. Nie wiem jak zmienić tutuł... Przy edycji postu nie widzę edycji tytułu.

Jako że stałem się posiadaczem tego maleństwa, przestudiowałem instrukcję i mam kilka pytań (być może lamerskich).
Na razie mam go na sztucznym obciążeniu, bo muszę zmontować jakąś wyjazdową antenę i skrzynkę a łączności będą dopiero na wyjeździe.

1. Na mikrofonie MH-31 jest z tyłu przełącznik. Jak macie go ustawionego? Wg instrukcji poz. 2 obcina basy.
2. Ile kresek ALC macie przy nadawaniu SSB i jak macie ustawione Menu #46 (SSM Mic)? Aby mieć 4 kreski musiałem ustawić w menu #46 (SSB Mic) na max., czyli 100. Nie powinno być więcej kresek ALC?
Wg instrukcji s.25 Powinno być "kilka" kresek. Pytanie co oznacza "kilka"...
3. Regulacji #46 (SSB Mic) teoretycznie dokonuje się: wchodząc do #46 (SSB Mic), naciskając PTT i przy mówieniu kręcąc Dialem obserwować zmiany kresek. U mnie nie ma reakcji na PTT czy gadanie. Muszę wejść w menu, ustawić parametr, wyjść i dopiero sprawdzić ALC.
4. Czy przy ładowaniu akumulatora macie sygnalizację diodą lub wyświetlaczem zapalonym na pomarańczowo? (Instrukcja s.11 mówi o włączonym wyświetlaczu na pomarańczowo po wyłączeniu radia i aktywnym ładowaniu, a s.12 - opis diody 6 mówi, że powinna się palić na pomarańczowo w czasie ładowania.) Nie pali mi się ani dioda ani wyświetlacz na pomarańczowo.
5. Jaki macie znak na wyświetlaczu sygnalizujący ustawienie 5W? (Strona 25) Wg instrukcji powinien być ten sam co dla 2,5W ale migający. U mnie przy regulacji mocy mam kolejno znak L z 1, 2, 3 kreskami i wyłączony znak. Mam nadzieję, że wyłączony to będzie 5W.
6. Nie widzę żadnej różnicy przy włączonym/wyączonym NB czy ATT (sprawdzałem na 15m druta z okna). Jak sprawdzić ich działanie? smutny

No i jeszcze chciałbym jakoś zmierzyć moc wyjściową czy faktycznie jest te 5W.

Niektóre pytania mogą wynikać z rozbieżności mojego firmware a tego w instrukcji, ale wolę zapytać... Będę wdzięczny za choć najmniejsze porady.


  PRZEJDŹ NA FORUM