Problem z anteną Moxon 20m.
wysoki swr
Cześć, mam problem z dopasowaniem anteny moxon. Nie posiadam porządnego sprzętu do odpowiednich pomiarów, ale miernik mocy odbitej (w ft-107) dociera prawie do końca skali wiec nie jest to jakieś małe niedopasowanie.
Już nie wiem czy problem leży w wymiarach czy może w sposobie budowy anteny. Kabel koncentryczny to rg213, balun (a w zasadzie dławik) wykonałem owijając rg58 na rdzeniu ft 140-43. Antena znajduje się jakieś 10-11m nad ziemia ale ma pod sobą (dach (stara dachówka, nie blacha). Antena jest 1/2 fali nad gruntem, czy możliwe, że dach jest przeszkodą? Aluminiowe rurki z których zrobiony jest reflektor, radiator, oraz boom maja fi 25mm. Oczywiście boom jest odizolowany od radiatora i reflektora. Poprzeczne "zagięcia" ramion wykonałem z rurki pvc, na której znajduje się odpowiednia (chyba?) długość linki stalowej odchodzącej z reflektora i radiatora z przerwą pomiędzy.
I tu pytanie czy sposób montażu linki do ramiona jest poprawny? Czy winowajcą może być sama linka? Próbowałem zmienić linkę od strony radiatora na miedziany drut fi 1,5mm i nic to nie zmieniło. I najważniejsze pytanie, używam programu MoxGen który pokazuje rożne długości "zagiętych" elementów w zależności od średnicy materiału z jakiego zbudowana jest antena. Jaką średnice zatem uwzględnić? 3mm linki czy 25mm rurki a moze coś pomiedzy? Jaka dokładność przy budowie anteny na pasmo 20m jest wymagana?
Skrzynka antenowa raczej odpada bo różnica w impedancji jest wysoka i szkoda marnować moc...

Już kilka razy ściągałem tą antenę i zmieniałem długości "zagiętych" ramion, bez zmian.
Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi co może być nie tak.