Brakuje radiostacji wakacyjnych z obozów, kolonii ...
    SP7V pisze:

Radek, to zostań w domu !!! Wszędzie są zagrożenia !!!
    Na Łosiu widziałem już kilka burz i jakoś nikt nie ewakuował imprezy. Z całym naczelnictwem EmComu staliśmy pod namiotem i każdy trzymał swoją rurkę stelaża, żeby nam namiot nie odleciał a deszcz walił jak z cebra.

Nie chodzi o to aby być skrajnie przeczulonym, ani bagatelizować realne zagrożenie, tylko dobrać adektatną miarę do możliwej skali jego wystąpienia i tego komu i jak może ono zaszkodzić. Szczególnie jeśli ma się pod opieką kilkadziesiąt osób za które ponosi się odpowiedzialność. Jeśli są znane informacje, że w danym obszarze znaczne szkody czyni dane zjawisko pogodowe i wiadomo jaką ścieżką się porusza, to należy to po prostu brać pod uwagę, śledzić sytuację i w razie czego lepiej się zawinąć w bezpieczne miejsce, zanim to się stanie niemożliwe, a już tym bardziej, gdy ktoś zostanie poszkodowany i ratownicy będa mieli do niego utrudnione dotarcie.