Brakuje radiostacji wakacyjnych z obozów, kolonii ...
Harcerze mają swoje kanały UKF do łączności. Są szkolenia i są szkoleni. W każdej grupie na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie miał problem z prawidłowym przeprowadzeniem łączności. tak samo w służbach medycznych, energetyce, straży miejskiej, czy policji. W tym roku harcerze mają dostać radio ręczne, ale ma byc to sprawdzone w działaniu podczas pierwszej wizyty PSP czy OSP na obozie. Jeśli to nie działa to komenda obozu musi być wyposażona w trzy telefonu u trzech różnych operatorów do zapewnienia jak najbardziej skutecznej łączności telefonicznej. Inna sprawa to przekazywane komunikaty. rok temu pan z MCZK poszedł o 15 do domu i już. w tym roku też był przekazany komunikat o ulewach i .... drzewo spadło na namiot. wszyscy trąbią o ewakuacji obozów, ile campingów zostało ewakuowanych? ile kolonii przerwanych i dzieci wróciły do domu? cisza. jest nośny temat obozy harcerskie.