CB QSL
Aby uniknąć dalszych dywagacji i sporów dotyczących obrotu kartami w SP proszę o zamknięcie wątku. Generalnie sprawa dotyczyła "mazania" na kartach qsl ale przy okazji obnażyła pewne niedoskonałości w obrocie na terenie SP jak i samego CB QSL np. brak statystyk obrotem kart a o ile pamiętam były takowe prowadzone i publikowane. Nie mam pretensji do M-gów w OT ale ubodła mnie wypowiedź o kartach jako "makulaturze" bo dalej karty papierowe są u mnie priorytetem i jakąś historią krótkofalarstwa a także materiałem w szkoleniu narybku... tak ,tak materiał szkoleniowy fajne kolorowe karty propagujące nasz kraj, historię i wydarzenia o których dowiadujemy się własnie z nich. a karty z poza SP to też nauka geografii i języka. Album z moimi kartami jest ciągle przeglądany na zajęciach które prowadzę z młodzieżą. W/g mnie który przeżył przez 25 lat różne formy dystrybucji kart uważam, że CB powinno się zająć tylko i wyłącznie zagranicą (i też niech nie mażą nawet ołówkiem bo takie też mam :-) ) a tak jak etykieta biura QSL wymaga stawia odpowiednią pieczątkę lub nakleja nalepkę.Obrót kart w SP powinna odbywać się między OT. Jak OT rozprowadzi między swoimi członkami to wewnętrzna sprawa oddziału. Oczywiście aby ułatwić pracę M-ga OT karta powinna być prawidłowo oznaczona a zwłaszcza podana informacja via jaki OT karta powinna dotrzeć do adresata. Jest przecież "Regulamin Obsługi QSL członków PZK" ustanowiony w 2013 roku i trzeba go po prostu zmienić ale i też dopóty taki jest to i go PRZESTRZEGAĆ!!! Trzeba przeprowadzić i opublikować dane obrotu za ostanie przynajmniej 2-3 lata bo na stronie PZK ostanie dane to są sprzed ośmiu lat :-). I tu prosta sprawa załóżmy wątek zmian w "Regulaminie Obsługi QSL w PZK". Popatrzcie na pkt.3 tego regulaminu i widzimy cztery stopnie managerów...po co? Ponawiam apel o zatrudnienie osób niepełnosprawnych w ramach programu „Stabilne zatrudnienie”. Dziękuję tym co wnieśli pozytywne wnioski co do funkcjonowania obrotem kart QSL , przepraszam tych którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią. Wątek uważam za zamknięty. I taka uwaga: trzeba czytać ze zrozumieniem...
Wies SQ5ABG (SN5L)