G5RV - prawda i mity
    SP1AP pisze:

    Kilka dni temu popełniłem niskobudżetową antenę G5RV z cieniutkiej linki miedzianej o średnicy fi=0,4mm w igielicie zasilaną przez "choke balun" 2x6zw. z przekładką na Amidonie T200-2, nawinięty 2-żyłowym grubym przewodem. Z tego baluna do ramion anteny idzie przypadkowo znaleziony płski kabel symetryczny o nieznanym mi symbolu. Kabel jest szerokości niecałe 7mm, a odstęp między żyłami wynosi 4mm, kolor biały. Jest tego około 9,5m na maszcie o wysokości 11m. O dziwo ta antena zawieszona na wsi spisuje się wyjątkowo dobrze, na 80-ce wczoraj w dzień dostawałem raporty powyżej 59.
    Spróbuję zamieścić to zdjęcie tego kabla, może ktoś mi powie, co to za symbol i do czego był stosowany, może do stacjonarnych linii telefonicznych? Bo na pewno nie jest to kabel TV, chociaż trochę przypomina płaski 300 Ohm stosowany dawniej do anten TV, ale jest "drobniejszy", niemniej jest on bardzo mocny.
    Głównie mi chodzi o bliższe określenie jego impedancji falowej.    Będę wdzięczny za odpowiedź, bo mi jeszcze został mały zapasik tego kabla. cool
Ten kabelek to na 99% jest przewód instalacyjny YDYt


  PRZEJDŹ NA FORUM