wykaz osób zarejestrowanych w zapisach ewidencyjnych SB i innych służb....
update 5-06-2018
  Nutcracker pisze:

  Krzysiu SQ6VP napisałeś .....
  (Zrobiła sie z tego dość ciekawa sprawa, 'autor' opublikował listę, a teraz ci co na niej są mają udowodnić że są niewinni.
  Tak właśnie działała kiedyś bezpieka?).....

  >,ja tego nie napisałem, pomyliłeś osoby.


  IPN Wr 025/220 2960/II
  Sprawa operacyjnego sprawdzenia kryptonim "Dekoder" dot. P.... Zdzisław, imię ojca: Stanisław, ur. 2..-1..-1954 r. w Polanicy Zdrój. Materiały dot. osoby podejrzewanej o wykorzystywanie sprzętu krótkofalarskiego niezgodnie z przeznaczeniem i nawiązanie współpracy z obcymi służbami wywiadowczymi.

  Krzysiu co byś zrobił z takim "naukowcem "i jego pomagierem jak by Ciebie wrobili w taką aferę
  SB -cja od tych sygnalistów chrześcijan dużo mogła by się nauczyć


  >,, Nie rozumiem o co Tobie chodzi. Przytoczyłeś wpis, który mówi wyraźnie, że Ciebie rozpracowywano
  >,,SB pozyskało informację, być może od jakiegoś Twojego kolegi, czy też miałeś jakiś przypadkowy kontakt z >,,obcokrajowcem (często wydział "B" takiego obserwował już od granicy)i założono na Ciebie teczkę "SOS", czyli >,SB >,,mogła koło Ciebie zainstalować jakiegoś TW, założyć Ci podsłuch,czytać otrzymywaną i wysyłaną >,korespondencję itp.
  >,,Najlepszym dla Ciebie rozwiązaniem to wystąpić do IPN z wnioskiem o sprawdzenie, powołując się na wpis w >,,inwentarzu.Ja chciałbym tylko zauważyć, że inwentarz nie zawiera wszystkiego co jest dostępne a lista ELD mówi o "Skorpionie" a nie o sprawie "Dekoder" - bo "Dekoder" to kryptonim sprawy a nie osoby.
Dopiero po Burzeninie będę miał czas, żeby ewentualnie pogrzebać w tych aktach.


  PRZEJDŹ NA FORUM