SN0HQ w zawodach IARU HF Contest 2018
Drogi kpt. Włodku,
Kierując się szczytnym celem, jakim jest zachęcenie do udziału w tegorocznych zawodach IARU HF, jak największej liczby stacji z SP i podkreślając wpływ ich aktywności na pozycję naszej polskiej reprezentacji spotkałeś się z niezwykle wredną interpretacją Twojego zaproszenia.
Tak to się niestety porobiło w tym naszym polskim piekiełku, że dbanie o sprawy polskie jest nie na rękę wielu ludziom w kraju i za granicą.
Zrobią wszystko tak, jak ci „niby nasi” totalni politycy w kraju i Brukseli, aby nam Polakom się nic nie udało zgodnie z hasłem „im gorzej tym lepiej”!
Na tym forum nazwano naszą narodowa reprezentacja - zespół SN0HQ – kombinatorami i oszustami, próbującymi przekupywać- korumpować krótkofalowców za koszulkę i namawiać do niecnych czynów, czyli robienia QSO ze stacją HQ. Za moment dojdą zapewne inne epitety, że ta negatywna postawa Zespołu dążenia do uzyskania sukcesu SP jest powodowana nacjonalizmem, faszyzmem, komunizmem, ksenofobizmem, połamaniem wartości europejskich, nieprzestrzegania demokracji liberalnej, Konstytucji post-PRL-owskiej i czego tam jeszcze.
Prawdziwi Europejczycy, których też nie mało i na tym forum zaraz odpowiednio zinterpretują każdą wypowiedź, która choćby w domyśle ma przybliżyć sukces Polski i zadbają o to, by to poprzekręcać, zohydzić i napiętnować, jako coś haniebnego, bo przecież dla tych bezpaństwowców „polskość to nie normalność”. Mogą to robić Niemcy, Francuzi, Hiszpanie, Anglicy i inni, bo to dojrzałe demokracje a Polakom wara (patrz paragraf 7 UE).
W oryginale EQZ napisał:
  SP6EQZ pisze:

  ”… oraz utrata zainteresowania stacji SP nawiązywaniem QSO z ich narodowym reprezentantem. Na przestrzeni lat zaobserwować można sukcesywny spadek ilości polskich uczestników zawodów…
  Na końcowy wynik ma wpływ każda łączność przeprowadzona w zawodach. Dlatego zapraszamy do udziału w zawodach IARU HF wszystkie polskie stacje i mamy nadzieję, że każda polska stacja nawiąże z nami łączność. Zachęcamy do nawiązywania łączności nie tylko ze stacją SN0HQ, ale także z innymi uczestnikami zawodów.”

Ileż trzeba mieć złej woli, czy wręcz nienawiści do krótkofalowców zrzeszonych w PZK, by to zinterpretować tak, jak poniżej:
  SP9JPA pisze:

  : „Praca tylko z jedną stacją centralną oraz wydawanie instrukcji, jak oszukać innych kolegów-krótkofalowców na świecie, pracując tylko z jedną stacją HQ, lub kilkoma dla ukrycia oszustwa,”

Biedni frustraci czują się niedoceniani w swoim otoczeniu i chcą swoją destrukcyjną działalnością zaznaczyć swoją obecność.
Ja to nazywam wandalizmem kulturowo-społecznym.
Niektórzy z nich wyrośli już z łamania ławek w parkach, niszczenia znaków drogowych itp. i przeszli na wyższy stopień manifestowania swojego zboczenia. Po co się trudzić i robić coś pożytecznego, przecież łatwiej jest niszczyć, burzyć, znieważać, zakłócać itp.
  SP6OUJ pisze:

  „Ja w tych zawodach, na takich zasadach nie wystartuję…

No, cóż z niewątpliwego „powalającego” udziału QSO niektórych dyskutantów z forum mogę przytoczyć z logu SN0HQ odnotowaną w ciągu ostatnich 13-tu lat poniższą liczbę QSO:
SP9JPA 2009r 5 QSO, 2017 2 QSO, łącznie 7 QSO, co daje średnio 0,54 QSO/rok
SP6OUJ 2006r 5 QSO, 2007r 7 QSO, łącznie 12 QSO, co daje średnio 0,92 QSO/rok
Zaiste oszałamiający wynik, godny odnotowania i co najmniej nagrodzenia, czy nawet „przekupienia”!
Na szczęście takich osobników nie jest aż tak wielu a w dojrzewającej i zdrowo myślącej społeczności stają się marginesem.
Nie ma się, co nimi przejmować – róbmy swoje – nie dajmy się zwariować paru zgorzkniałym facetom!
Jeżeli nie będziemy zagrzewać do walki w zawodach naszych koleżanek i kolegów z SP to wysiłek najbardziej zaangażowanego w rywalizację Zespołu HQ nie poprawi naszej pozycji.
Miejmy swój honor narodowy, bo przecież nie chodzi tu o zdobywanie jakichś fantów typu koszulki itp.
Bądźmy dobrej myśli. Tych z pozytywnym nastawieniem na pewno jest więcej!
Do usłyszenia na pasmach 14/15 lipca w IARU HF.
Vy73, Ryszard SP9GR


  PRZEJDŹ NA FORUM