Burzenin 2018
first call
    sp6ryd pisze:

    Powyższe przykłady wskazują, na przypadki, w których najlepiej jakby te dane zbierała recepcja ośrodka. Można wprowadzić w rejestracji pobytu dodatkową dobrowolną informację "znak","telefon kontaktowy" która pozwoli na przekazanie danych pseudonimizowanych (tu znak może być uznany za pseudonim) organizatorowi zlotu. np w scenariuszu, w którym Recepcja zwraca się z prośbą do organizatora celem przekazania osobie o wskazanym znaku informacji o kluczu do pokoju etc. To tak jak informacja typu "właściciel auta o rejestracji xxx proszony o kontakt z recepcją". W takim celu recepcja może wskazać inny cel niż samo indywidualne zakwaterowanie (organizacja pobytu w ramach grupowej imprezy) i stworzyć odrębną listę, która będzie np. niszczona po miesiącu od zakończenia zjazdu. Osoby z ramienia organizatora mogą być upoważnione przez ośrodek do przetwarzania danych gości i realizować cel ośrodka "zapewnienie sprawnej logistyki i bezpieczeństwa podczas zjazdu" dla takiego celu nie ma znaczenia czy dana osoba jest zakwaterowana czy tylko wstępuje na teren ośrodka.

    - wybacz trochę teoretyzuję, nie byłem nigdy uczestnikiem ani organizatorem ,)


Z pewnością byłoby prościej, tylko tam(w ośrodku) nikt nie będzie tracił tygodnia na rozmieszczanie ludzi, których nie zna w pokojach z innymi ludźmi, których nie zna ,-)
A nam się chce.

Zapomniałem dodać, że są też przypadki przelewów z "obcych" kont opisanych wyłącznie znakiem lub nieopisanych wcale ,-)
Te wszystkie pomysły są dobre - ale pod jednym warunkiem - że chcielibyśmy (a jakoś nie chcemy) postawić uczestnikom żelazne warunki, których niespełnienie równoznaczne jest z brakiem rejestracji.
Wtedy można by WYMAGAĆ wpłat poprawnie opisanych, losowego przydziału pokoi, itp.
Tylko, że to by było bez sensu - i to by nie był przyjazny uczestnikom Zjazd Techniczny ,-)
Można oczywiście pseudonimizować, ale nie znakiem, bo znak też w niektórych sytuacjach może być daną osobową. Poza tym wtedy będzie jeszcze gorzej, bo drugie pół pracy (identyfikacja wpłat) jest wykonywane w ośrodku na podstawie wyciągów bankowych i tam czasem są pseudonimy (chociaż nie będące wynikiem pseudonimizacji ,-) ) a czasem nie...

Przykładowa informacja o nr rejestracyjnym i recepcji jest niewłaściwa bo nie zawiera formulki o przetwarzaniu danych i celu - powinno być ...proszony o kontakt z recepcją celem oberwania za lamerskie parkowanie"

Popłaczę się ze śmiechu przez to RODO.
MAc

PS
ponieważ nr rejestracyjny to dane osobowe, to pojawia się problem z rejestrowaniem obrazu przez kamerki samochodowe, ponieważ jest to gromadzenie danych osobowych. Pewnie trzeba będzie mieć naklejki na samochodzie z opisem zakresu przetwarzania ,-)  PRZEJDŹ NA FORUM