Powitać znajome znaki - tu SQ7CL ze Szkocji
Serdecznie witam kolegów i koleżanki. Niestety już siódmy miesiąc nie mam dostępu do naszych pasm. Przyczyną tego jest moja chwilowa emigracja do krainy deszczowców, czyli do Szkocji. Dokładnie osiedliłem się w Glasgow i niestety chyba nieprędko powrócę. Polskę odwiedzę w okresie świąt i mam nadzieję zabrać w drodze powrotnej nieco sprzętu na wyspy. Być może będę musiał zmienić znak na brytyjski? Nawiązałem już kontakty z tutejszymi radioamatorami, były to serdeczne spotkania bez pośrednictwa radia. Prawdopodobnie w styczniu uruchomię się na UKF. Choć mieszkam na 18 piętrze, to do Polski raczej to pasmo nie wystarczy ;-) Kf aktywuję dopiero po zakupie jakiegoś urządzenia tu, na miejscu, ponieważ moja krótkofalowa SP5WW waży zbyt dużo na podróż samolotem, a i lokalne przepisy wymuszają korzystanie z fabrycznych urządzeń. Cóż dodać? Tęskno mi za Wami wykrzyknik Mam nadzieję, że kiedy ruszy mój KF, dam wielu kolegom którzy nie znają angielskiego, okazję do zaliczenia ciekawego prefixu.
Pozdrawiam 73!