Balon z Marek pod Warszawą - 10.06.2018, g. 16:00LT SSTV/RTTY/APRS
Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Markach w ramach wydarzenia "Dni Marek" pod opieką Grzegorz SP5MGS i pod egidą klubu SP5WWL wyślą do stratosfery balon, który uniesie dwa nadajniki radiowe.

Pierwszy z nich to nadajnik SSTV pracujący na częstotliwości 144.500MHz.
Do odbioru transmitowanych obrazków można użyć np. aplikacji MMSSTV na PC lub Robot36 na Android.

Drugi nadajnik to przeprogramowana sonda meteorologiczna pracująca jako tracker RTTY i APRS - znak SP5WWL.
RTTY: 437.600MHz
APRS: 432.500MHz

Ustawienia RTTY będą dostępne w dniu lotu w autokonfiguracji w aplikacji dl-fldigi.
Poradnik jak dekodować sygnał RTTY z sondy: http://sp9uob.verox.pl/rtty_tracking.html

W imieniu organizatorów lotu zapraszam i zachęcam do nasłuchów! :-)

PS. Będzie to już drugi balon uczniów prowadzonych przez Grzegorza SP5MGS.
Pierwsza misja zakończyła się utratą ładunku, który spadł na Ukrainie, ale... jej przygotowanie, śledzenie i zajęcia, które towarzyszyły całej misji i odbywały się po niej doprowadziły do zdania egzaminu KF przez kilku chłopców. Już wkrótce otrzymają pozwolenia radiowe i zapewne usłyszymy ich na pasmach pod własnymi znakami. Brawo!