Praca na radiostacji pod nadzorem osoby licencjonowanej
Dawno nie zaglądałem ale widzę że tematy te same , poczytałem trochę może tylko przelotnie ale nadal nie ma napisane konkretnie jaka jest definicja "stacji" .
Czy jak kupię od kolegi radio z anteną czyli chyba stację to według prawa mogę używać jego znaku i nikt mi nic nie powie że robię źle bo znak był przypisany do stacji .
Czy stacja to konkretne radio czy nieokreślona grupa radiotelefonów czy odbiorników z antenami .
Ktoś napisał że znaki są po to aby wiedzieli kto nadaje i skąd ,no chyba nie do końca skoro mogę iść do kolegi pożyczyć radio i antenę czyli znowu jego "stację" jechać do Szczecina i pod jego znakiem nadawać to kto będzie wiedział że to ja czyli SQ7BTK skoro używam znaku stacji SP8... .
Już pozwolili mieszać w znakach , ja rozumiem że się kończą ale chociaż okręgi mogły zostać zgodnie z mapą .
Ciekawe kiedy znikną okręgi z mapy przecież i tak do niczego nie zobowiązują wesoły .
Wracając do tematu tak jak pisałem wcześniej uważam że :
1.)Znak indywidualny (pomijając okolicznościowe i inne specjalne) powinien być przypisany do osoby tak jak to jest na pozwoleniu z możliwością przemieszczania się w celu prowadzenia łączności "innych" ,nie wiem jak "inne" określić może ktoś to sensownie nazwie. Tak wiem dali nam swobodę a to ją ogranicza ,tylko czy ta swoboda jest potrzebna jeśli tak to do czego (piszę tylko o znakach indywidualnych)skoro ze swoim znakiem możemy poruszać się po terenie kraju (i nie tylko) legalnie .
2.) Uważam że kluby w osobie operatora odpowiedzialnego powinny mieć uprawnienia do szkolenia-dopuszczania osób nie posiadających żadnego świadectwa do radiostacji w celach szkoleniowych czy pokazowych .
3.) Jeśli chodzi o dopuszczanie tzw. wnuczka to mikrofonu według mnie powinno być w jakiś sposób ograniczone , jak nie wiem , trzeba by to było rozsądnie przedyskutować . Zawsze były by kluby wesoły

To są tylko moje rozmyślenia więc proszę szeroko nie krytykować . Wydaje mi się że te trzy punkty są do przedyskutowania , a 2 jest najważniejsza w tym poście