Praca na radiostacji pod nadzorem osoby licencjonowanej
    SP95094KA pisze:

Moim skromnym zdaniem.

Jak można szkolić pilota wielkiego samolotu - stosując trenażer
    jak można szkolić czołgistę stosując trenażer.

Co stoi na przeszkodzie, aby powiedzieć sprawdzam, reklamującym się tu "twórcom zaawansowanego softu"
    Napisz taki program, może coś na silniku Hamsphere. Lub zgoła zupełnie nowego, na dodatek w kabinie radioshack, odizolowany kompletnie od otoczenia.
    Włazisz do tej radiokomórki, robisz QSO wedle zadanych przez egzaminatora, lub uczytiela, warunków.
    I z drugiej strony - wychodzi pełnowartościowy radioszynka, który rozumie, jak nawiązać QSO via Aurora. Bo tego akurat przed chwilą dokonał.

Można to rozbudować o inną funkcję.

wchodzi.... i wychodzi....

Ale mi się "maże"

Takie rzeczy już dawno istnieją, nazywa sie to telefon, skype, internet... albo po prostu para kluczy cw w 2 pomieszczeniach podłączonych do generatora audio.

No, ale można poszukać tego kto powie jaki soft napisać, tak żeby w każdym hufcu to było i na każdym żaglowcu.

Jak ci sie maże, to zmień.