Indoktrynacja na pasmach
[quote=sq9ddl][quote=SP1AP]
    sq9ddl pisze:

sq8pkj pisze:

nawiedzonych w tym kraju jest bez liku, a co najgorsze to Ci którzy uważają się za Tych jedynych i słusznych w swych przekonaniach są najmniej tolerancyjni... czym więcej czasu spędzają na kolanach tym więcej jadu mają w sobie... uzurpują sobie prawo do wszystkiego a innych uważają za "gorszy sort"... niewierzący, muzułmanie, żydzi czy inni są traktowani przez nich jako "trąd"... i tu swego rodzaju kuriozum, sami by wierzyć w to co wierzą i by móc przestrzegać zasad swej wiary potrzebują do tego narzędzi i sankcji prawnych, jednocześnie zmuszając do nich pozostałych... to smutne, ale puki co pozostaje zmienić pasmo, częstotliwość czy wyłączenie radia. tylko dlaczego? dlaczego mamy nie korzystać ze swych przywilejów i praw, w imię czego, skoro Ci rzekomo "wybrani" nas nie szanują... wiara to sprawa indywidualna i taką powinna zostać... na dysputy religijne czy światopoglądowe jest określony czas i miejsce ale na pewno nie jest to pasmo amatorskie... niestety tak wygląda szacunek w wydaniu tych co o pokorze, miłosierdziu i miłości powinni wiedzieć najwięcej... a przecie jest napisane w ich świętej księdze: "jeżeli chcesz się modlić, to zamknij się we własnej izbie, wznieś oczy ku górze i wołaj imienia pana"... komentarz dalszy zbyteczny... ale trzeba rozumieć co się czyta i słyszeć co się mówi oraz widzieć to co do koła nas.........

.....przyjacielu, nie znam Ciebie a już cię polubiłem..... piszesz co myślę i to mnie buduje moralnie że nie wszystko stracone.... Bogdan

A ja tylko w tym temacie zapytam, czy składanie różnych życzeń świątecznych bez pewności o przynależności religijnej rozmówcy, to nie indoktrynacja?
A tymczasem te zwyczaje plenią się na pasmach bez zastanowienia się, czy nie urażają czyichś uczuć religijnych, po prostu nachalnie się to robi! zdziwiony

No bo co innego życzyć zdrowia, czy miłego weekend'u, a co innego praktyk o pogańskich korzeniach(jajko, kurczak, zając itp symbole płodności)!
Nawet w programach telewizyjnych celebryci przyznają, że to pochodzi z pogaństwa, a jednak obchodzą. zdziwiony[/quote]

..... właśnie dowiodłeś że mentalnie nie jesteś jeszcze gotowy podjąć dysputę na temat.[/quote]

Może jak dożyjesz mojego wieku, to "mentalność" Twoja ulegnie zmianie, a może nawet "polegnie"?
Bo na razie ta odpowiedź trąci jednak religijnym fanatyzmem.

Wielu z nas pamięta Jurka z Poznania, sympatycznego kolegę nadawcę i te jego, jednak śmieszne "audycje".
Jurek już jest SK i szkoda, bo to był m.in. świetny telegrafista, ale na temat tych "nabożeństw" w eterze były do niego kierowane
apele o zaprzestanie, niestety nie posłuchał. Teraz gdy już go nie ma, tę samą działalność prowadzi stacja przedstawiająca się jako SP9LDO.
Nigdzie ten znak na QRZ.COM i innych portalach nie figuruje i jego nadawanie spotyka się w eterze z różnymi reakcjami, ale operator
tej stacji absolutnie wszystkie uwagi ignoruje. Czy to jest stosowne zachowanie krótkofalowca? Ja to uważam za fanatyzm, pewnie nie tylko ja.

W sumie można by zapytać, czy do tego ma nam służyć radio, które w swym założeniu ma łączyć, a nie dzielić?cool