Zagadka
    SP95094KA pisze:

No rozczaruję cię
    Gnojówkę to się trzyma w zbiornikach na gnojowicę. Na pewno nie w silosach.

Silos – budowla (lub część budowli) przeznaczona do składowania materiałów sypkich.
    Silos może być np na kiszonkę, lub inne wiktuały dla bydła, lub nawet ludzi.

Silos rakietowy – umieszczona pod powierzchnią Ziemi, nieruchoma konstrukcja stanowiąca wyrzutnię pocisków rakietowych

Silos antenowy - podziemny silos do chowania anteny jak wiatry wiejo.
    Specyfiką tego silosa jest ochrona przed wiejącymi wiatrami, nawet o najwiekszej sile huraganów. Jak wiatry przestają wiać lub słabo wiejo - antena sama wyłazi z silosa, lub sterowana przez człowieka - wyłazi z silosa by być gotowa do pracy.

Zanieczyszczenia powietrza na Śląsku, wbrew obiegowym opiniom, w tym opiniom ludzi bez podsawowej wiedzy o tym zagadnieniu. To zanieczyszczenia powietrza w pyły zawieszone i wszelkie gazy, typu dwtlenek węgla, telenek węgla, dwutlenek siarki, tlenki azotu.

Hodowla bydła - procesy życiowe - wydalanie, oddychanie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) 33 z 50 najbardziej zanieczyszczonych miast w Unii Europejskich znajduje się w Polsce. Najbardziej zanieczyszczonymi miastami w Polsce są kolejno: Żywiec, Pszczyna, Rybnik, Wodzisław Śląski, Opoczno, Sucha Beskidzka, Godów, Kraków, Skawina i Nowy Sącz.
    Z ww. tylko Rybnik, Wodzisław Śl. to miasta „górnicze“ W elektrociepłowni kop Chwałowice zamontowano najnowocześniejsze filtry przeciw emisji zanieczyszczeń.
    Elektrownia Rybnik, już ładnych parę lat, ma najnowocześniejsze filtry, przeciw emisji pyłów zawieszonych i gazów szkodliwych.

Kraków jest drugim co do wielkości miastem w Polsce, zamieszkanym przez 756 tys. ludzi, w którym jakość powietrza jest jedną z najgorszych w Europie. Głównym źródłem zanieczyszczeń powietrza w Krakowie jest niska emisja (ogrzewanie mieszkań węglem i śmieciami). Poza sezonem grzewczym do przekraczania norm zanieczyszczenia przyczynia się transport oraz przemysł. A może Kopalnia Wieliczka emituje szkodliwe zanieczyszczenia?
    Ucz się ucz
    Bo nauka
    To potęgi klucz

(będziesz miał dużo tych kluczy - woźnym zostaniesz)

I tak to jest, jak geny miały być głównym „dawcą“ wiedzy dla tych co się brzydzą wiedzą innych. Odsądzają od czci i wiary ludzi, którzy wiedzę pozyskują w szkołach, z książek, poprzez samokształcenie.

Więc chodź pomaluj mój świat
    Na żółto i na niebiesko
    - hamerajtem,
    by hydra ze zdumienia, sama sobie łeb ukręciła.

no comment