Kenwood TS-590 SG (Chłodzenie)
    sp9uph pisze:    Generalnie nie ma problemu z ciepłem na SSB i CW kilka lat na mim pracuję i nie stwierdzałem z tym kłopotów – problem jest na DIGI i ta modyfikacja jest kierowana dla użytkowników pracujących RTTY, FT8, PSK.


Przy "normalnej" pracy raczej nie ma, ale w zawodach na cw w trybie RUN po kilku minutach tył radia robił się tak gorący, że trudno go było dotknąć. Była to między innymi jedna z przyczyn, dla których u mnie 590-tka pełniła rolę radia "drugiego". Funkcja radia głównego przypadła poczciwemu TS850s, który nie ma żadnego problemu z temperaturą PA.
Teraz mam dwie 590-tki i ta modyfikacja spadła mi chyba "z nieba", hi. Jeszcze raz Bogdan wielkie dzięki.

    sp9uph pisze:


    Termistor jest na płycie – nie mierzy temperatury korpusu radia i tranzystorów stopnia końcowego a temperaturę powietrza wewnątrz radia


Też to zauważyłem. W pierwszym odruchu planowałem tylko równoległy rezystor, tak jak podpowiada ZS5WC, ale gdy zobaczyłem gdzie znajduje się ten termistor stwierdziłem, że układ musi reagować z dużym opóźnieniem i Twoje rozwiązanie jest dużo lepsze.
U mnie termistor ma wartość 6.8k i szeregowy rezystor 5.6k. W sobotnich zawodach PGA po półgodzinnym intensywnym nadawaniu na cq tył radia był lekko ciepły. Wentylatory wyłączyły się kilkanaście minut po zakończeniu.
Tak więc wartości nie są krytyczne, kwestia tylko indywidualnych preferencji progów załączenie się i wyłączenia wentylatorów.
Pozdrawiam. Bogusław sp7ivo


  PRZEJDŹ NA FORUM