Antena HF20A BG7PNV multiband 1-57MHz (kopia z korektami)MIL-2 MIL-1
    SP2ROB pisze:

Test porównawczy anten HF20A oraz zwykłego dipola z taśmy mierniczej zestrojonego na pasmo 80m.
    Miejsce które wybraliśmy to rezydencja znanego pszczelarza i DX- mana oraz wieloletniego prezesa klubu krótkofalarskiego Sebastiana SQ2EAK , który zresztą jest sąsiadem legendy Kazia SP2FAX.
    Przyjmenie spędzone przedpołudnie które zaowocowało ciekawym doświadczeniem na przyszłość i pozwoliło określić dalsze kierunki budowy małych szybko demontowalnych anten przeznaczonych do pracy w terenie.
    Dalsze prace i modyfikacje trwają.

Wyniki zgodnie z oczekiwaniami, teorią i praktyką. Szkoda, ze nie pokazaliście pracy tej anteny HF20A na innych pasmach. Aby linka się nie skręcała to musi być plecionka a nie skrętka. Może też być skrętka ale w grubej izolacji. Gratuluję wykonania dipola u mnie wszystkie elementy czekają już kilka lat. Szkoda, że pominęliście szczegóły w których według przysłowia śpi diabeł oraz konieczności przetarcia taśmy szmatką z olejem, bo jednak taśma koroduje.
No cóż kierowca czyścić opony pozostałym życzę smacznego EB.