ARISS WARTO POCZYTAĆ
Tak to przetłumaczył Mr. Google


Planowany kontakt RISS dla trzech szkół w Polsce
Planowany jest kontakt szkolny Międzynarodowej Stacji Kosmicznej dla Scott Tingle KG5NZA z Zespolem Szkolnym Podstawowej i Publicznej Gimnazjum w Buczku, Buczek, I Liceum Ogolnoksztacace im. Tadeusza Kosciuszki w Lasku, Lask, Zespol Szkol Ponadgimnazjalnych w Zelowie, Zelów, Polska.

Wydarzenie zaplanowane jest na czwartek 26 kwietnia 2018 r. Na około 10.52 UTC.

Kontakt będzie obsługiwany bezpośrednio przez SP7KYL.

Kontakt powinien być słyszalny w niektórych częściach Europy. Zainteresowane strony są proszone o wysłuchanie połączenia z odbiornikiem FM 145.800 MHz.

Informacje o szkole:
Trzy szkoły uczestniczą w jednym szkolnym spotkaniu ARISS. Zespół Szkół Średnich w Zelowie i I Liceum w Łasku zostały zaproszone do współpracy z głównym organizatorem imprezy: Zespołem Szkół Podstawowych i Gimnazjum w Buczku, ponieważ uczniowie z jednej szkoły bardzo często kontynuują naukę w innej szkole na kolejnym poziomie edukacyjnym.

Te trzy szkoły są przykładem poziomu wykształcenia w Polsce. Położone są w centralnej części Polski. Zespół Szkół Podstawowych i Gimnazjum (Zespol Szkoly Podstawowej i Publicznego Gimnazjum) w Buczku to szkoła podstawowa wraz ze szkołą średnią. Od 2016 roku szkoła została przekształcona w jedną szkołę podstawową. Jest to szkoła społeczna położona w centrum Polski. Szkoła została zbudowana w 1950 roku, jest 18 klas, 2 sale IT, stołówka, dwie zwykłe sale gimnastyczne i jedna nowo wybudowana nowoczesna siłownia. W szkole jest 369 uczniów i wysoko wykształcony personel. Szkoła znana jest z bezpieczeństwa, ciepła, przyjaźni i wspólnej pracy. Zelów znajduje się około 6 km od Buczka.

W skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących (Zespol Szkol Ogolnoksztalacych) w Zelowie wchodzi szkoła podstawowa, gimnazjum i liceum. Szkoła średnia powstała w 1957 r., Zaś w 1999 r. Utworzono Zespół Szkół. Istnieją 23 sale lekcyjne, nowoczesna sala montażu biblioteki, siłownia, boisko sportowe i obserwatorium wyposażone w kamerę rejestrującą bolidy i przekazujące dane do polskiej sieci Bolides. 363 uczniów uczęszcza do naszej szkoły. Szkoła słynie z realizacji różnych projektów i współpracy z różnymi organizacjami, np. Amnesty International. Od 2017 roku nauczyciele i uczniowie uczestniczą w programie Erasmus.

Lask znajduje się około 10 km od Buczek i około 15 km od Zelowa. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łasku to najstarsze polskie gimnazjum w tym mieście. Jest to wybitna instytucja dydaktyczna, która utrzymuje najwyższy poziom wykształcenia, a także miejsce szczególnej aury, w której wszyscy absolwenci rozmawiają z przyjemnością i sentymentem. Pracując od lat z oryginalnymi metodami z utalentowanymi uczniami, przyczyniłeś się do wysokiej pozycji naszej szkoły w krajowych rankingach szkolnych. Ten sukces zawdzięczamy wielu studentom, którzy wygrywali różne konkursy w różnych przedmiotach. Absolwenci studiują na studiach wyższych.

Amatorski Klub Radio SP7KYL jest Stowarzyszeniem Sekcji Komunikacji Sportowej i Rekreacyjnej JUPITER elektrowni Bełchatów. Klub zrzesza 10 aktywnie działających licencjonowanych członków radia amatorskiego. Klub powstał w 1980 roku. Klub uruchomił i zajął się dwoma amatorskimi analogowymi przekaźnikami radiowymi SR7E (2m) i SR7EB (70cm). Klub jest także współorganizatorem ogólnopolskich spotkań technicznych radiowych HAM: Warsztatów SP-QRP (2007-2011) oraz Technicznego Kongresu Krótkofalowców (Zjazd Techniczny Krotkofalowcow) w Burzeninie (od 2012 r.). Członkowie tych klubów odwiedzili i zainstalowali sprzęt radiowy HAM w każdej z wymienionych szkół, aby dać swoim uczniom wyjątkową okazję do rozmowy przez radio HAM.

Uczestnicy zadadzą tyle następujących pytań, na ile pozwala na to czas:
1. Alicja (15, B): Jakie było najciekawsze zdarzenie, z jakim spotkałeś się podczas podróży kosmicznej i na stacji kosmicznej?
2. Piotr (17, Z): Jakie są obecnie eksperymenty naukowe na stacji kosmicznej?
3. Joanna (18, L): Czy możesz opisać, jak wyglądała zorza z ISS i co czułeś, gdy zobaczyłeś ją po raz pierwszy?
4. Bartosz (15, B): Czy przebywanie w kosmosie przyczynia się do szybszego starzenia się komórek?
5. Magdalena (14, Z): Co czują astronauci zbliżając się do ziemi podczas powrotu?

6. Mateusz (18, L): Co sądzisz o znaczeniu kontaktów szkoły radiowej z HAM?
7. Patrycja (15, B): W jaki sposób astronauci spawają metale podczas naprawy uszkodzonej stacji ISS?
8. Jakub (16, Z): Jak utrzymujesz kontakt z rodziną?
9. Agnieszka (17, L): Co robisz na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, jeśli jedno z was zachoruje i na przykład musi natychmiast usunąć chirurgiczne usunięcie wyrostka robaczkowego?
10. Blazej (15, B): Jak często trzeba korygować orbitę ISS, aby uniknąć śmieci w kosmosie?

11. Nikola (16, Z): Jakie umiejętności są najważniejsze, aby zostać astronautą?
12. Re


  PRZEJDŹ NA FORUM