STACJE CONTESTOWE CZYLI POKAŻ KOTKU CO MASZ W ŚRODKU.
Co kryje się za znakami z eteru.

W sobotę 14 kwietnia w obiekcie UTP w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z Wiesławem SP6HEQ poświęcone pracy w zawodach krótkofalarskich.

Wiesław jest jednym z twórców pierwszej polskiej stacji contestowej z prawdziwego zdarzenia – SP3KEY (SN3R). Ekspert podzielił się swoją wiedzą na temat przygotowania i udziału w zawodach, zwłaszcza międzynarodowych. Dużo uwagi poświęcił konstrukcji masztów, przeciwwag i rozmaitych anten oraz ich wykorzystania. Szkolenie okraszone było bogatą dokumentacją multimedialną. W spotkaniu uczestniczyło 17 osób.
Organizatorzy składają podziękowania Koledze Wiesławowi SP6HEQ za przyjazd do Bydgoszczy i przeprowadzenie szkolenia oraz Panu dr. inż. Jackowi Majewskiemu – opiekunowi klubu za udostępnienie sali wykładowej.

.