SP DX Contest 2018
    sp9cpu pisze:

    Witam.
    Jako amator traktujący krótkofalarstwo całkowicie hobbystycznie (a jestem nadawcą ponad 30 lat)a nie wyczynowcem w kontestach zgadzam się z wieloma uwagami Kolegów dotyczącymi SPDXC. Jakie były warunki w tym roku to już wiemy. Jednak z moich wieloletnich obserwacji mogę potwierdzić to że staje się on coraz bardziej niszowym kontestem. W moim odczuciu zmiana regulaminu na WW na pewno skutkowała by zwiększeniem liczby uczestników. Następna sprawa to wyniki czyli stanowczo za długi czas oczekiwania na oficjalne wyniki. Sprawa kategorii też wymaga chyba szerokiej dyskusji. Stacje indywidualne mają dużo kategorii (nie wszystkie nawet bywają obsadzone)a stacje MO są wsadzone
    wszystkie do jednego worka. To powoduje że wiele stacji klubowych nie startuje bo jak można porównać możliwości (przykład z naszego podwórka)przeciętnej stacji klubowej (TRX- 100W, prosta antena) do stacji jaką jest np SP2YWL (jakie maja warunki to większość wie). Wydaje mi się że wprowadzenie dla stacji MO grupy HP i LP może spowodować większe zainteresowanie SDPXC z strony tych stacji. Mam nadzieję że organizatorzy wezmą pod uwagę propozycje i uwagi jakie podają Koledzy i otworzą szeroką dyskusję na temat SPDXC tak aby ewentualne zmiany wprowadzić i ogłosić przed następnym SPDXC.

Nie analizowałem nigdy zawodów SPDXC pod kątem zmiany formuły, ani też regulaminu pod kątem kategorii. Mimo tego, po tegorocznej edycji uważam, że zmiana formuły na WW to będzie zepsucie wyjątkowych zawodów. Obrany kierunek w organizacji, reklamy i strony WWW jest do wyjątkowy contest, o który należy teraz dbać.
Przy okazji - RAW SCORES podaje wszystko, włącznie z DUPE QSO.
W N1MM+ SN6O ma "zaliczone" (na surowo) tylko 805 QSO, bez wliczania duplikatów.

Sławek


  PRZEJDŹ NA FORUM