SP DX Contest - edycja 2018
OK, nowy dzień nowe szczęście, którego życzę wszystkim startującym w SP DX Contest.
A teraz już tylko merytorycznie (ale próbuję w miarę gramatycznie).
W N1MM jest dostępna funkcja spotowania - zgłaszania na DX cluster stacji pracujących na paśmie. Oczywiście TRX musi być sprzęgnięty z logiem poprzez CAT a w logu uruchomiony Telnet.
W oknie logu jest guzik "Spot it", którym wysyła się spot do sieci.
W oknie Telnet pod zakładką 'Spot Comment' warto wpisać SPDXC co jednoznacznie określi aktywność zgłoszonej stacji w naszym conteście.
Wystarczy wpisać znak stacji, którą wyszukamy na paśmie (opcja S&P) i nacisnąć klawisz 'Spot it' by info poszło na cluster.
Można użyć jeszcze wygodniejszego ustawienia w logu, aby po zrobieniu QSO klepnięcie 'Enter' był jednocześnie komendą do wysłania spotu. W tym celu w menu 'Config' należy zaznaczyć wybór 'Spot All S&P QSOs'. Uwaga, każde wyłączenie programu N1MM powoduje zresetowanie powyższych ustawień. Więc po ponownym włączenie trzeba odnowić wybór w Config i w Telnet.

Regulamin SPDX Contest nie stawia żadnych ograniczeń w używaniu DX cluster i CW Skimer. Wszyscy możemy być 'Assisted'.
Osobiście jestem zwolennikiem spotowania oczywiście z wyjątkiem Selfspotting'u (wpisywanie samego siebie na cluster) jak i tzw. kolesiowskiego spotowania (namiętnego spotowania kolegi z podwórka, kompana z ŁOSia lub innej imprezki).
W ostateczności do przyjęcia może być spotowanie w SPDXC stacji z innego okręgu SP.
Generalnie spotowanie "podkręca bębenek" i podnosi ruch na paśmie a na tym przecież nam zależy w dzisiejszym conteście.
GL.


  PRZEJDŹ NA FORUM