Wystawy łączności w Podlaskim Muzeum Techniki Wojskowej i Użytkowej
Piękna kolekcja.
Znalazłem u siebie wobuloskop do ZPFM-1 (niestety z wyciętym trafem sieciowym które jest oddzielnie do ponownego zainstalowania. Jeżeli chcecie posiadać dwa wobuloskopy to proszę o kontakt.
Kilka lat temu zaczęliśmy zbiór eksponatów do małego szkolnego radio-muzeum naszego klubu łączności(klub jest w szkole) ale zbieramy głównie polskie radiotelefony MORS, WAREL, RADMOR. Gdyby koledzy posiadali zbędny przenośny lampowy radiotelefon R-6411 (inne oznaczenie FM-311)dogorywający gdzieś w piwnicy lub na strychu to proszę o kontakt. Do zbioru brakuje nam również manipulatora biurkowego radiotelefonu FM 326 (mamy mocno wyszabrowany egzemplarz).

Na koniec pytanie do znawców:
Jaki radiotelefon był zainstalowany na motocyklu milicjanta w komedii "Nie lubię poniedziałku" oraz jaki przenośny radiotelefon nosił w ręku milicjant którymś z odcinków "Przygody psa Cywila" ???

Darek