TS450S padł wyświetlacz?
    sp2hfh pisze:

Co do opisu to jest gdzieś mój post ... tak z okolicy sierpnia ubiegłego roku.
    Usterka wyglądała podobnie.Połowa wyświetlacza działała poprawnie ( ta z odczytem częstotliwości ) natomiast ta lewa cały czas podświetlała niektóre segment. Widać to na zdjęciu.

Stale świeciło się ALC, SWR, LSB ... tak jak widać.
    W pierwszym odruch wymieniłem driver. Ale to nic nie dało. Był uszkodzony sam wyświetlacz. Te stale segment co świecą na stałe to są od jednego z jednej pary COMMONÓW. Tam są dwa drivery każdy po dwie pary COMMONów. Ogólnie wyświetlacz podzielony jest na cztery części. Z LCD jest tak, że segment muszą być zasilane w dużym skrócie naprzemiennie. Raz plus a raz minus. Stałe spolaryzowanie segmentów powoduje ich uszkodzenie. Aby to sprawdzić wystarczy włączyć samo podświetlenie i będzie widać które są uszkodzone. Przy zabawie z podświetleniem to uważaj, bo to jest wysokie napięci- tam jest przetwornica napięcia.

No to faktycznie,mozna przyznać,że u mnie padł wyświetlacz,trzeba będzie wertować portale aukcyjne,najgorsze jest to,że pomału zaczyna pokazywac się coraz więcej linii jak wirus,a prócz tej dolegliwości ,radio chodzi wyśmienicie.