Yaesu ft-70d vs ft1d
Zdecydowałem się na zakup kolejnego ręcznego radia, tym razem Fusion. Waham się jeszcze czy wybrać nowe ft-70d czy używane ft1d. Wybór jest podyktowany trochę budżetem - właśnie nabyłem radio do auta (ftm-100) więc nie szaleję, ale i względami praktycznymi - prowadzę dość intensywny tryb życia i o uszkodzenie radia nietrudno, trochę by było szkoda droższego sprzętu.
Pytanie do osób które miały kontakt z obydwoma urządzeniami - czy w ft-70 może mi brakować funkcjonalności z ft1? Pomijając oczywiście brak GPS/APRS i związanych z tym funkcji. Zwłaszcza o obsługę Wires-x pytam - widzę że została ona dodana wraz z aktualizacją firmware, jest w pełni funkcjonalna? Nie mogę się doszukać konkretnego stwierdzenia w tym temacie.
W ft70 kusi mnie też IP-54, przydaje się w moim przypadku. Nie bez znaczenia jest też jak radia te zachowują się w trybie analogowym.