Wzmacniacz 300W - opłacaność
    Ares pisze:

sp9nrb pisze:

po napromieniowaniu mikrofalami i jedno po napromieniowaniu promieniami rentgena.

Ale my tu mówimy nie o mikrofalach czy rentgenie tylko o KF czyli pasma 160-10m czyli poniżej 30Mhz i wzmacniaczach na te pasma.

A nie mikrofale, rentgen, może jeszcze dodaj podczerwień i UV wesoły i bardziej podramatyzuj.

Nie mówimy też o 1-2 KW na mikrofalach czy rentgenie tylko na KF

Częstotliwość ma ogromne znaczenie ! Ogarniasz to ? W rozporządzeniu masz tam podziały na odpowiednie zakresy częstotliwości, bo wszystko zależy od częstotliwości na jakiej nadajesz.. Co innego 1kw na KF co innego na mikrofalach.

Po pierwsze w swym podpisie korzystasz z podtytułu do mojego artykułu w SR. CZego dotyczył ten artykuł?

Bardzo dobrze rozróżniam szkodliwość w zależności od częstotliwość. Ale kolego który robił próby z anteną magnetyczną KF z pełną mocą też wylądował w szpitalu. Mogło to być złożenie skutków ponieważ kolega miał inne choroby przewlekłe ale nie da się zaprzeczyć, pole EMC też miało w tym udział.
Twoje słownictwo wskazuje na to, że nie przeczytałeś rozporządzenia a chcesz zabierać głos. Pamiętam jeszcze pola wektorowe i potrójną całkę je opisującą a ty? Niestety prymitywizm ma to do siebie, ze uznaje tylko te zagrożenia, które widać. Weż sobie arkusz Dionizego i policz ile łapie osoba w otwartym oknie w pobliżu anteny. Uważasz, że twój sąsiad w bloku nie ma prawa do niezanieczyszczonego środowiska? A jeżeli sąsiad zaskarży cię o odszkodowanie za utratę zdrowia z powodu przebywania w polu w.cz. wypromieniowanym przez ciebie to się obronisz? Dobry adwokat lekarz medycyny pracy i leżysz. Płacisz jak nic. A dowód - wystarczy przeszukać fora internetowe.
A wiesz o tym, że w sprawozdaniach środowiskowych organów administracji samorządowej jako jeden z głównych czynników podawano promieniowanie EMC od radiostacji amatorskich.
A jak sądzisz jakie jest natężenie pola wcz jeżeli umieszczona w nim świetlówka świeci? A do zapłonu metrowej rury potrzeba ponad 1.kV? A świetlówka świeci gdzieś jeszcze 1,5m od końca dipola?

Nie mam nic do pracy dużą mocą. Sam mam elementy do wykonania wzmacniacza .8 KW (zasilacz w mikrofalówki, 4x6p45s czekają. Elementy do pi filtra czekają.) Ale zgodnie z zawołaniem Hipokratesa nie szkodzić innym.
Jak spełnisz warunki opisane w rozporządzeniu to proszę bardzo. Pracuj 10 kW. ale nie uważąj się za mądrzejszego niż ustawa przewiduje.