Ogólnopolskie ćwiczenia łączności kryzysowej "Roztopy 2018"
1. Arturze, będzie można wg formy IARU EMCOM RADIOGRAM - najlepiej tylko tekstowo (XML nie musi być). SP5WIT ją właśnie tworzy. Pewnie admini systemu nie zdążą dodać jej do update,ale będzie do pobrania z naszej strony. Damy znac na www i fp... i pewnie tu. Wiadomości można słać na sp5masr@ / możliwe,że na 40m będzie nasz węzeł BBS. W innym wypadku można wysłać przez inny węzeł albo poprosić fonicznie o połączenie p2p. Pierwszy raz w historii polskich cwiczen bedziemy tego uzywali,wiec prosze o wyrozumialosc. 1 trx KF będzie pracowal na 40 lub 80m, drugi na 60m. Winlink bedzie pracowal na bezposredniej w Packet P2P z naszym węzłem na Ochocie,który na 145.5 bedzie zbieral komunikaty i te priority/emergency słał po PR do Sp5MASR. Po ich otrzymaniu zostana przepchniete na KF do Organizatora i SP EMCOM PZK. Wiec jak sam widzisz na p2p kf moze byc malo czasu.

2. Zupełnie nie ogarniam tych rowów,szczelin, szpar w DMR... na Private Call będzie można wołać SP5MASR, od biedy SQ5EBM.
SR5WB - Przemiennik DMR ma zasilanie awaryjne,a wiec emcomowo jest przydatny.

NIe skupiamy się w ćwiczeniach na DSTAR/DMR, kladac nacisk na direct.Co nie oznacza,ze nie jestesmy dostępni wesoły Z każdymi ćwiczeniami uczymy sie i dostrzegamy co jest potrzebne. Przy mnogości systemow potrzeba jest mnogosci trxow i operatorow.


  PRZEJDŹ NA FORUM