Przemienniki DMR w SP - grupy rozmowne
    SO5AJG pisze:

    Dzięki za info. Tak też mam zrobione tylko zdziwiło mnie, że ze dwa lub trzy razy usłyszałem kogoś na tym kanale a dalej to już tylko cisza mimo, że dioda zielona RX zapala się dość często, ale odbiornik nie odblokowuje się. Myślałem, że może to na TG260 coś się dzieje, ale próba nasłuchu z takim samym sukcesem jak na TG9 a właściwie jeszcze gorzej. Chyba jak na razie jeszcze jest zbyt mało chętnych do prowadzenia łączności cyfrowej m.in. ze względu na konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu.

    Okazało się, że akurat trafiłem na słaby ruch, dopiero jak przełączyłem na TG260 to i zaczął się ruch a ponieważ do przemiennika SR5WB mam ok. 30 km musiałem trafić na słaby sygnał.


Możliwości jest kilka. Może była aktywność na innej grupie której nie masz zaprogramowanej. Takich problemów przysparzają też private calls latające po szczelinie (niezalecane).
Może być tez tak że przy tej odległości i RSSI, sygnał z przemiennika jest jeszcze odbierany, ale nastąpiło typowe dla cyfry i jej kodeków audio nagłe "tąpnięcie" gdzie użyteczny sygnał poniżej pewnego progu nie jest w stanie zostać poprawnie zdekodowany /a przy pewnej ilości strat ramek, defacto zrekonstruowany dzięki FEC/ i po prostu nagle znika.


  PRZEJDŹ NA FORUM