Zamiar budowy statutowej siedziby PZK.
    EI2KK pisze:

SP8UFT pisze:

30zł to np. ...zerwanie 10-15 łubianek truskawek. Nie hodujmy darmozjadów co będą myśleć, że im się wszystko w życiu za friko należy.

Bez przesady - 13latek nie ma jeszcze zarabiać pieniędzy.. ma sie uczyć, wskazane żeby rozwijał też jakieś zainteresowania pozaszkolne - nie tylko w kierunku dragów czy gier..

Należy chyba zdefiniować 'problem' - czy to jakieś ogromne ilości nastolatków garną się do tego hobby tak, że kluby nie wyrabiają się z zapewnieneim ich jakiegoś szkolenia, czy może chcemy/musimy przyciągać nastolatków do tego hobby?

Jeśli określimy stan rzeczywisty, to chyba nie będzie wątpliwości komu powinno zależeć bardziej..

Czy tak hoduje się darmozjadów?
    A czy są w klubie jakieś prace które mozna powierzyć nastolatkowi?

Nie musi mieć 'za darmo i naszykowane' (chociaż uważam że tak właśnie na początku być powinno)- jak już się wciągnie, to można spokojnie przejść do fazy współodpowiedzialności za klub, jego sprzęt i działalność..

Czemu uważam że na początku powinno być wszystko przyfgotowane i za darmo?
    Taki młody człowiek nie może się czuc w klubie jak piąte koło u wozu.. nie powinien siedzieć w kącie i 'nie przeszkadzać'.. bo drugi raz nie przyjdzie, poszuka czegoś bardziej atrakcyjnego.

Zobacz na SP9KTK. Jakoś młodych u nich nie brakuje, pomimo, że miasteczko małe. I IMO nie powinno byc wszystko przygotowane, fajnie jeśli ludzie włączają sie w budowę, w organizację, to ich wiąże. Czują, ze coś jest ich i włożyli w to troche pracy, zaczynają szanować.