Sytuacja Klubów Łączności LOK
    sp9uxy pisze:

Sytuacja jest chyba prosta i logiczna jak ktoś używa to płaci. Masz mieszkanie za darmo?

Kolego, pomyśl o czym mówimy : Liga Obrony Kraju to organizacja pożytku publicznego, stowarzyszenie. Żyje by prowadzić terenowe, statutowe jednostki organizacyjne LOK-u - Kluby, Koła. Organizacja pozyskuje pieniądze z działalności gospodarczej na cele statutowe. Utrzymuje Kluby, Koła. Członkowie płacą składki, są one do wykorzystanie w 100% na potrzeby Klubu. LOK coraz mniej daje Klubom na sprzęt, amunicję strzelecką itp. Bo nie ma odpowiednio dużo kasy.
Ale teraz zaczęli domagać się płacenia czynszów od Klubów LOK w LOK-owskich pomieszczeniach. Nie wiem jak to ująć, to jakby dzieciak miał płacić rodzicom za śniadania, obiady i kolacje, czy jak ? Jak by uczniowie w szkole mieli płacić dyrekcji za klasopracownię. Może nie mam trafnych porównań...