Zamiar budowy statutowej siedziby PZK.
Pomysł wybudowania głównej siedziby jest nareszcie próbą powrotu na normalne tory .
Jest jeden warunek tego działania .Siedziba nie będzie miejscem tylko i wyłącznie pomieszczenia sekretariatu i biurem Zarządu , musi tam być możliwość prowadzenia wykładów , szkoleń , spotkań itp. Powierzchnia użytkowa tzw. centrum dydaktycznego to minimum 70 % całkowitej powierzchni .Oprócz normalnych spotkań krótkofalowców TO MA PRZYNOSIĆ PIENIĄDZE dla Związku , ma na siebie zarabiać np. poprzez wynajem sal/ sali dla firm na szkolenia , prezentacje itp. W ten sposób siedziba RSGB ( chyba jednego z największych związków w EU ) zarabia kilkadziesiąt tysięcy funtów w roku .
Koszt wybudowania na pewno jest spory , ale przy rozsądnym poinformowaniu członków związku , wyjaśnieniu potrzeb i zysków dla związku jest to cel do ogarnięcia .