Składki PZK 2018

(...)

Niezbędne i konieczne jest zatem podniesienie wysokości składek członkowskich choćby w takim zakresie, jak proponowany oraz wprowadzenie mechanizmu ich corocznej waloryzacji. Umożliwi to przywrócenie możliwości finansowania statutowej działalności Związku, w tym działalności promocyjnej, sportowej i szkoleniowej."

A ostatnio jeszcze się pojawiło:

"Wnioski przyjęte i umieszczone w projekcie preliminarza dotyczą poniższych przedsięwzięć:
    SPDX Contest
    Intercontest Maraton KF - nagrody
    SP CONTEST Maraton nagrody
    Top Activity UKF
    SPDX RTTY Contest / Intercontest RTTY
    Nagrody/dyplomy w zawodach pod patronatem Prezesa PZK
    63 Dni Męstwa i Chwały
    Bitwa Warszawska 1920
    Konstytucja 3 Maja
    Quo Vadis
    XII Zjazd Kasztelański
    Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP
    Ogólnopolska konferencja ARISS
    Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ
    Polskie wyprawy DX
    OT-25 Przemienniki warszawskie
    LOT85 - Pszczelnik
    Na powyższe przedsięwzięcia przewidziano łącznie kwotę 40350,00 PLN.

(...)

Nie mam nic przeciwko podniesieniu składek, jeśli większe wpływy pozwolą na realizowanie nowych, niedostępnych przy szczupłym budżecie inicjatyw. Organizacyjnych, sportowych, szkoleniowych etc. Ale czy ktoś z komisji finansowej, skarbnik albo ktoś jeszcze zorientowany może mi powiedzieć na jakiej podstawie zostało przyznane dofinansowanie dla zawodów organizowanych przez OT25? W 2017 roku Zawody Warszawskie zostały rozliczone z blisko miesięcznym opóźnieniem natomiast wyniki Bitwy Warszawskiej czy 63 dni chwały nie ukazały się wcale. Czy to jest odpowiedni cel wydania zwiększonych składek? Czy weryfikowaliście te wnioski przed zatwierdzeniem? Jeśli tak to czuję, że bezsensownie wydajecie pieniądze. Jeśli nie to po co cała ta komisja finansowa i posiedzenia?