Składki PZK 2018
W tym wątku pisano też:

"Uzasadnienie wniosku o podwyższenie składek

Składki członkowskie pozostają na niezmienionym poziomie od roku 2012. Jednocześnie w tym czasie wzrosły koszty obsługi organizacyjnej Związku, szczególnie w zakresie opłat pocztowych (Biuro QSL, Sekretariat, wysyłki nagród i dyplomów – szczególnie zagraniczne), kosztów transportu (bilety kolejowe i ceny paliwa – podróże służbowe oraz na zawody zagraniczne), kursu złotego do franka szwajcarskiego (składka IARU).

Mimo oszczędności i restrukturyzacji wydatków poczynionych w 2016 roku, brakuje środków na działalność statutową: sportową, promocyjną i szkoleniową. Z konieczności zrezygnowano całkowicie z dofinansowywania lokalnych inicjatyw, ograniczając się tylko do dużych imprez o zasięgu ogólnopolskim lub międzyregionalnym. Zapewniane są jedynie środki na podstawową działalność organizacyjną oraz pokrycie kosztów administracyjnych Związku.

Niezbędne i konieczne jest zatem podniesienie wysokości składek członkowskich choćby w takim zakresie, jak proponowany oraz wprowadzenie mechanizmu ich corocznej waloryzacji. Umożliwi to przywrócenie możliwości finansowania statutowej działalności Związku, w tym działalności promocyjnej, sportowej i szkoleniowej."

A ostatnio jeszcze się pojawiło:

"Wnioski przyjęte i umieszczone w projekcie preliminarza dotyczą poniższych przedsięwzięć:
SPDX Contest
Intercontest Maraton KF - nagrody
SP CONTEST Maraton nagrody
Top Activity UKF
SPDX RTTY Contest / Intercontest RTTY
Nagrody/dyplomy w zawodach pod patronatem Prezesa PZK
63 Dni Męstwa i Chwały
Bitwa Warszawska 1920
Konstytucja 3 Maja
Quo Vadis
XII Zjazd Kasztelański
Zjazd Techniczny Krótkofalowców SP
Ogólnopolska konferencja ARISS
Ogólnopolskie Spotkanie Krótkofalowców ŁOŚ
Polskie wyprawy DX
OT-25 Przemienniki warszawskie
LOT85 - Pszczelnik
Na powyższe przedsięwzięcia przewidziano łącznie kwotę 40350,00 PLN.

Polski Związek Krótkofalowców po rocznej przerwie, weźmie udział w Targach we Friedrichshafen, zagwarantowano na ten cel środki w preliminarzu budżetowym 2018."