Składki PZK 2018
[quote=SP1AP]
    sp9mrn pisze:

SQ9JXB pisze:

Młodzież zwolniona ze składki oddziałowej? A może by to jednak zmienić i jak jesteś w OT to płac składkę?

Dzieci i młodzież nie mają własnych pieniędzy. Amen.

MAc

Tak?
A kilkaset PLN miesięcznie na prochy to mają??? zdziwiony

Rozpuszczone dobrą sytuacją rodziców Adidasów w cenie poniżej 300 PLN na nogi nie założą, na smartfona tańszego jak 1500 PLN nawet nie spojrzą,
a jakbyś widział jakiego mają w domu PC'ta, to by Co oko zbielało.
Jeszcze tylko popatrz ile forsy wydają codziennie w sklepach na bzdury, to może otrzeźwiejesz! pomysł[/quote]

Popatrz na swoje wnuki? Moje wcale tak dobrze nie mają. I dopowiem, że niewielka bieda powoduję że muszą się zaktywizować. Nadmiar jak i duży brak środków powoduje deklinację. Natomiast niewielki brak powoduje, że te dzieciaki wykazują zainteresowanie. Nie musi to być krótkofalarstwo, to może być malarstwo karate teatr, harcerstwo. Ale te dzieciaki chcą. Faktem jest, że wymaga to wsparcia rodzicielskiego. I w tym przypadku pomóżmy tym rodzicom. A jak załapią bakcyla to zrekompensują to co na nich zostało wydane. A ci co się stracą może w innej dziedzinie ta inwestycja w młodzież przyniesie efekt. Kolega, który przytargał na obóz harcerski UKF-kę i zamęczał nas kilkudziesięcioma łącznościami na dzień z młodzieżą więcej zrobił dobrego niż my tłukąc klawiaturę na tym forum.