Składki PZK 2018
    sp3cad pisze:

SP8UFT pisze:

A najfajniejsze jest zdziwienie, że jest jakaś podwyżka taki dziwny .....ot członkowie z "Bożej łaski". bardzo szczęśliwy

Jeśli 33,3% to dla Ciebie "jakaś podwyżka" to życzę Ci, abyś za rok płacił ponad 200zł, wtedy tylko - razem z innymi - będziecie musieli nieco powiększyć swoje przeliczniki na paczki papierosów i flaszki. Ot, tacy oddani członkowie jesteście wesoły
Witam serdecznie
w święto Trzech Króli, którzy przynieśli bogate dary dla ubogiej Dzieciny w stajni narodzonej.
PZK też jest biedne, a co po niektórym tu piszącym nie wiedzie się źle, a mimo to 2,5 zł/miesiąc dla PZK to jest maskara.

Darku SP3CAD, zachęciłeś mnie tymi "proroczymi" i bzdurnymi sugestiami o 200 zł, abym zajrzał na Twój profil na QRZ.com, gdzie jest informacja - dostępna dla wszystkich OM's z całego świata (przytaczam fragmenty, pogrubienia tekstu moje):
QSL: BUREAU OT23 (prefer) or DIRECT (see above)
....licencję radiową posiadam od kilku lat. W wolnych chwilach pracuję na pasmach KF (80, 40, 20 i 17 metrów).
Mój radioschack:
transceiver KF: Icom 751A / 100W,
anetna: pozioma delta,
przenośny transciever UKF: Kenwood TH-F7E.
Moim QTH jest Złotów - piękne, nieduże miasto położone w północnej Polsce. Cechą charakterystyczną Złotowa jest pomnik Jelenia (pokazany na karcie QSL).

Zbieram karty QSL. Preferowaną drogą ich wysyłania i otrzymywania jest biuro - PZK OT 23.
Jeżeli pracujesz z miasta powiatowego i masz kartę QSL z motywem tego miasta to koniecznie wyślij ją do mnie! Jeszcze milej będzie mi otrzymać widokówkę z takiego miasta z adnotacją o łączności wesoły

Wynika z powyższego, że:
- jesteś członkiem PZK od kilku lat,
- zbierasz karty QSL,
- masz bardzo dobry, cenny sprzęt radiowy,
- promujesz swoją miejscowość za pomocą swoich kart QSL wysyłanych przez biuro OT PZK,
- ukończyłeś studia, masz więc wyższe wykształcenie i pewnie dobrą pracę,
- nie jesteś emerytem i...
- zbierasz pocztówki promując tę swoją piękną pasję także dzięki krótkofalarstwu.
Rodzą się u mnie 2 pytania:
- Czemu żal Ci wspierać PZK kwotą 120 zł rocznie?
-Czy wzrost składki o 2,5 zł miesięcznie to dla Ciebie dużo czy mało?
Domyślam się, że przy tym, co podałeś o sobie na qrz.com, jest to mało.

Dlatego proszę nie działaj na wyobraźnię czytelników pisząc ogólnie o jakiś 33,3% - czyli 30 zł, inaczej pisząc 2,5 zł/miesiąc i bzdurnym straszeniem podwyżką za rok do 200 zł.

Zygmunt SP7JD, sympatyczny, pogodny Kolega, znany mi z łączności na pasmach, ma jeszcze ciekawszą historię życiową z pracą w SM i VK w tle oraz jeszcze lepszy, droższy sprzęt prezentowany na qrz.com.
Jego niefortunny wpis traktuję z kategorii "miałem wczoraj gorszy dzień".

Moim zdaniem pitolenie w tym wątku o strasznej podwyżce jest problemem małego procenta członków PZK.
Jestem przekonany, że dla 90% nie jest to problem.
A innym, jak wcześniej pisał MAC SP9MRN - Prezes OT-50 PZK, można pomóc.
Nasz OT-18 PZK też tak pomagał, z własnej inicjatywy wspierając starszych Kolegów i młodzież.

Dla niektórych Osób ta podwyżka jest ewentualnie na początku naturalnym kłopotem psychicznym, bo:
- z jakiś powodów nie wiedzieli o ogłoszonej już w maju 2017 podwyżce składki,
- nie czytali komunikatów ZG PZK, OT PZK, informacji w "Tygodniku Krótkofalowca", "ŚR", na forach typu PKI, nie słuchali na pasmach, na których od maja o tym mówiono itp.
Stąd teraz nagle są zaskoczeni, gdyż nie odłożyli takiej kwoty w grudniu..., a gdyby odłożyli mniejszą to z wypłaty/emerytury styczniowej mogliby uzupełnić owe dodatkowe 30 zł lub inną, brakującą kwotę.

Poza tym przecież nie ma potrzeby wpłacać jednorazowo 120 zł już w grudniu czy styczniu!
Można rozłożyć składkę na dwie wpłaty, co w efekcie daje: I półrocze 60 zł i II 60 zł.

Dla tych, którzy jak SP1AP namiętnie piszą na forach, a nie mają czasu przeczytać Komunikatów ZG PZK na stronie PZK (choć słuchają na 80 m zgłaszając się w łącznościach pokomunikatowych) przypominam jeszcze raz:
składka 120 zł dla członka zwyczajnego ustalona została w maju 2017 r., a wprowadzona dopiero w styczniu 2018 r. https://pzk.org.pl/news.php?readmore=4161
Dla kogoś przewidującego, wydatek w postaci opłaty składki PZK na rok 2018, to nie kłopot.
Była na przykład możliwość odkładania przez 7 miesięcy po 4,28 zł/miesiąc na owe dodatkowe 30 zł. zakręcony

Więcej argumentów nie pamiętam i bez wahaniawpłacam 150 zł na ZG PZK oraz OT-18 PZK... bardzo szczęśliwy
Dobrego, oszczędnego świętowania wszystkim życzę. aniołekporuszonybardzo szczęśliwy