Transceiver 3-30MHz 10W za 109$
    canis_lupus pisze:

    Czyli: Radio porównywalne, ale bez obudowy i za 1/3 ceny a pełna dokumentacja gratis. Fajna baza do rozbudowy. Mogę się założyć, że powstanie całkiem bogata społeczność, liczne i udokumentowane modyfikacje, alternatywne fimwery. Zalety "open". Do tego koty będą się sprzedawać jak głupie.


Dokładnie. Autor niczego nie ukrywa, są schematy, opisy działania, kod źródłowy do Raduino (i schemat jakby ktoś je chciał sobie sam zbudować na bazie Arduino nano bardzo szczęśliwy), opisy ewentualnych modyfikacji (w tym jak zmienić sobie częstotliwości drugiej pośredniej jeśli ktoś chciałby wykorzystać posiadany przez siebie wąski filtr CW), nawet są opisy która cewka na jakim rdzeniu została nawinięta i ile ma zwojów, więc nawet pod tym względem nie trzeba robić inżynierii zwrotnej bardzo szczęśliwy Tak pobieżnie przeglądając, to nie znalazłem tylko obrazu płytki (gdyby ktoś chciał to sobie w 100% sam wykonać bardzo szczęśliwy).

edit I przykład tego co pisałeś - ktoś już dorobił CAT po kabelku USB (zgodność z FT-817 łącznie z takimi rzeczami jak sterowanie WPM w keyerze) https://www.youtube.com/watch?v=d3JExevDpX8 bardzo szczęśliwy


  PRZEJDŹ NA FORUM