FlexRadio 6600
Jest jeszcze pytanie czy po stronie nadajnika nie ma jakiś różnic ? Chociaż w 6300 nie było źle, można powiedzieć że bardzo dobrze. Jeśli w 6400 i 6600 będzie ten sam stopień końcowy i procesor DSP + przetwornik który kształtuje również tor nadawczy urządzenia.
Różnice wynikną po stronie FPGA i Procesora Cortex który pracuje razem z układem DSP.
Mniejsza moc obliczeniowa może wpłynąć na minimalnie gorsze przetwarzanie np. QSK CW, NR , praca w sieci, kształtowanie sygnału. Chociaż Flex ograniczył możliwości o 50% w 4400 (mniejsze próbkowanie, tylko dwa odbiorniki i zoom panadapter), możliwe że dzięki temu zyskał odpowiednią ilość mocy obliczeniowej, aby uzyskać porównywalne parametry .
Popatrzmy na Flexa i porównajmy z telefonem. Możemy kupić topowe urządzenie lub takie z średniej półki. Na obu urządzeniach uruchomimy te same aplikacje, jednak w momencie kiedy zaczniemy ich uruchamiać bardzo dużo jednocześnie, okazuje się że ten średniak działa z pewnym opóźnieniem. ( słabszy procesor, mniej ramu).
Za jakiś czas dojdą nowe aktualizacje i wersje oprogramowania SmartSDR, na ile jest zapas ?

Przy Flex 6500 , nie zauważyłem żadnych opóźnień. Pracowałem max na dwóch odbiornikach, przeważnie na jednym.
Praca na SDR to bajka, przy wyprawach DX widać ( nie tylko słychać) caly split wesoły, widać również każdy sygnał który pokaże się na paśmie, bez kręcenia gałą wesoły




  PRZEJDŹ NA FORUM