OMEGA+
Najnowsze informacje, zdjęcia i ceny
    SP1AP pisze:

35714TOJA wolę dołożyć 400-500 PLN i kupić używanego IC-703PLUS, wcale nie jest taki stary(2008)!cool
    A przy jego odbiorniku niejeden kultowy TRX się chowa. aniołek

SP1APZbig nie zrozumiałeś pytania. To nic, też lubię zabytki a każdy odbiornik, nawet za 20k i tak kładą
na łopatki zakłócenia wesoły

Nie interesuje mnie ile kosztuje nowa. NIe jestem osobą, która musi mieć pudełko i wszystkie papiery i jednocześnie jestem świadomy trwałości tych sprzętów. 817 w wersji ND jest praktycznie niezajebywalne i spokojnie za 1600-1700 da się kupić używkę w dobrym stanie.
    Gwarancja na Omegę? Nie widziałem, na stronie tez brak warunków gwarancji.
    Co do X1M, nie mam. ale miałem okazję zrobic kilka łączności z tego radia na podobnym setupie jak teraz Omega i nie pamiętam żebym miał z tym jakiekolwiek problemy a przy Omedze rzucam słowami nieprzyzwoitymi oraz obsługa mnie po prostu irytuje. Ponad to X1M jest w standardzie wyposażone w to, co do omegi trzeba dokupić osobno.
    Złą obsługę ciężko wytłumaczyć. UX jest po prostu złe, bardzo złe, ale to byś po prostu musiał popróbować. Brak nóżek czy głośnika nie jest żadnym wytłumaczeniem, to jest tanie, nie podnosi kosztów produkcji a koszmarnie irytuje odbiorcę.
    Piszesz, ze omega jest dla tych, co chcą mieć drugie radio do UŻYTKU z innego qth. IMO nietrafione, bo to radio w obecnej formie nadaje się do uzytku MOŻE jedynie na CW. Ale tego nie sprawdzę, bo jak już pisałem, nie opanowałem tej sztuki. Mógłbym CW z komputera, ale, o, nie, omegi nie da się podłączyć do komputera... Pudło.

Ciebie nie interesuje i ja to szanuję. Jednak kogoś może interesować i O+ jest radiem dla niego. Cena 1k to nie 3k za nowe radio.
Używana 817 nie jedna krąży w sieci sprzedawana z rąk do rąk z uszkodzonym torem przełączania pasm czy niedomagającym wyświetlaczem.
Na uszkodzoną 817 łatwiej trafić jak na uszkodzony zabytek z lat 80.
To co miałeś okazję testować kiedyś nie równa się z aktualnym stanem rzeczy. Tylko mając dwa radia w jednym czasie można je porównywać choćby ze względu na różne warunki propagacyjne. Nie rzucaj słowami a postaraj się o x1m i zrób porównanie. To są radia na podobnym poziomie cenowym, które można kupić nowe od sprzedawcy. Dla niektórych osób to jest bardzo ważny argument.
Gwarancję odpuszczam i zmieniam na niezgodność towaru z umową wesoły

Złą obsługę łatwo wytłumaczyć jeśli taka jest. Czy w O+ aby przełączyć pasmo trzeba wchodzić głęboko w wielopoziomowe meni czy robi się to za pomocą przycisku na panelu ? Czy aby kręcić pokrętłem zmieniającym częstotliwość trzeba wcześniej coś wciskać czy może po prostu kręci się gałką a radio się przestraja ? Czy widać na wyświetlaczu zmieniające się cyferki licznika częstotliwości ?
Nie wiem na czym może polegać zła obsługa ale może coś więcej napiszesz.
Może przyzwyczaiłeś się do 817 i chciałbyś aby każdy przycisk w O+ był dokładnie w tym samym miejscu, masz chwilowy brak komfortu.
To, że coś jest tanie nie znaczy że musi być dołożone do konstrukcji. Nawet tania rzecz podwyższa cenę ostateczną. Dokładając nawet tani głośnik trzeba go zamówić, wykonać na niego otwory w obudowie, zastosować sposób mocowania i skalkulować dodatkowo czas na montaż. Koszt się zawsze zwiększa a nie zmniejsza. Myśląc kategoriami taniości 817 powinna kosztować 1 tys zł a jednak kosztuje prawie 3k zdziwiony