PA 100W z Chin
    SP5XMI pisze:

Mała uwaga - skrzynki antenowe często są wykonywane w układzie "T" (kondensator szeregowo, cewka do masy, kondensator szeregowo), bo w ten sposób można zrealizować dopasowanie w szerszym zakresie impedancji. Taki układ T jest filtrem górnoprzepustowym. Skrzynka w tym układzie nie będzie mieć wystarczającego tłumienia dla wyższych harmonicznych! Jeśli wzmacniacz jest wykonany w układzie przeciwsobnym to najgorsze będą nieparzyste harmoniczne, głównie trzecia. Wiele anten drutowych świetnie działa na trzeciej harmonicznej. Wspomniana skrzynka LDG działa w układzie "L" czyli jest to tylko proste dopasowanie impedancji. Od takiego układu nie można oczekiwać naprawdę skutecznego tłumienia harmonicznych.

Tzn ja miałem na myśli wykorzystanie kondensatorów i rdzeni do wykonania od nowa układu LPF.

SP1AP pisze:

sq9kdt pisze:

SP8SN bardzo dziękuję za pomoc. Pytałem o PA i LPF bo bez tego PA nie nadaje się do użytku . Myślę że linki jakie podałeś powinny wystarczyć. Mam uszkodzoną skrzynkę antenową LGD at 200 pro . Może uda się coś z niej wykorzystać do budowy LPF.

Jeszcze raz bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedz

A nie lepiej się zastanowić nad oddaniem tej skrzynki do naprawy?
    W końcu to dość droga rzecz, szkoda jej na "dawcę organów". pomysł

Chętnie ją oddam komuś jako uszkodzoną. Nic tam nie jest spalone w układach, nie działa tylko automatyka. W ustawieniach ręcznych skrzynka pracuje bez kłopotu. Myślałem żeby kiedyś zastosować układ sterujący z Easy ATU. Prawdopodobnie by to zadziałało, ale nie jest mi to jakoś specjalnie potrzebne, bo mam skrzynkę ręczną którą zabieram w teren . Po za tym mam skrzynkę w radiu, której i tak nie wykorzystuje bo pracuje na antenach 50 ohm. Jak dla mnie ta LDG bardziej by sie nadawała na przystosowanie jej jako skrzynka zewnętrzna typu easy atu.