Ciekawe ogłoszenia na giełdzie QRZ.PL
ciekawe , wesołe , niebanalne
Nie ma takiego prawa, że nie mogę używać radia krótkofalarskiego na paśmie CB... wystarczy rozblokować nadajnik lista modów do każdego radia jest w necie, tylko uzyj 4waty i dozwolony zakres pasma.
A jak ktoś będzie to radio używał zgodnie z przepisami czyli 4 waty i dozwolony zakres CB to kto mu zabroni. Może sobie rozlokować nawet IC-7851 jak go stać i ma takie. Zresztą kto to sprawdza?, co kto w aucie wozi czy ma w domu. NIKT !
UKE moze spradzic krótkofalowców bo maja namiar na nas w bazie... CB i piratów nie ma bazy użytkowników to do kogo maja jechać ???

Ale
Przepisy przepisami, a życie życiem...

Jeszcze w latach 90-tych gdy pasmo 11m żyło pełna parą, mnóstwo ludzi używało tam rozlokowane radia krótkofalarskie i to radia nawet z górnej półki... i do chwili obecnej ICOM-Y , KENWOOD-Y, YAESU itp. tam używają taka jest prawda.
Ba...
Wiele osób z tego forum, oraz z PZK należy i czynnie działa na pirackim paśmie 27.555 w klubach Alfa-Tango, Sugar-Delta itd... 26.425 Echo-Echo i to działają nie na starych Alan-ach 87 a na markowych sprzętach krótkofalarskich. Wiele z tych osób znacie sami.
Listy głównych klubów trochę stopniały bo wiele ludzi zrezygnowało na rzecz krótkofalarstwa bo pasmo 11m częściej głuche teraz, a licencje łatwo zrobić ale jeszcze trochę zostało...
http://www.alfatango.pl/index.php?action=members
http://www.sugardelta.pl/polish-sd-members/members-in-poland-2017/
ale klubów jest zdecydowanie więcej.

A od kiedy zniesiono telegrafię z egzaminu to więcej jak połowa, a liczę że może nawet 70-80% ludzi tam ma czynne znaki krótkofalarskie i pracują i tam i tu. i taka jest prawda w realu... na 11m częściej pewnie z sentymentu bo tam zaczynali przygodę z radio.

I nie pracują mocą 4wat a minimum 100 i więcej...+ anteny kierunkowe ( cały czas dostępne w sprzedaży u Jurka 4 i 5ele YAGI na 11m), a i kilowaty też idą i ponad 30 lat nikt nic z tym nie robi i jak znam życie robił nie będzie. i to nie tylko w Polsce bo w każdym innym kraju jest podobnie.

A tu jeden w ogłoszeniu się przyznał szczerze, że chce używać radio krótkofalarskie na CB i wielkie halo z tego powodu się robi, normalnie Amerykę odkryłeś lol
Wielu ludzi ma np. rozlokowane FT-857 , IC-7000 itp. w samochodach i ustawione na CB, widziałem na własne oczy. Jedź np. na Łosia to zobaczysz więcej... myślisz że ktoś będzie dwa radia woził w aucie... jedno na CB drugie na pasma HAM....
W twojej okolicy jest też sporo np w Szczecinku na listach powyżej masz 3 osoby czynnie działające na 27.555
Co ciekawe blisko ciebie była stacja nawet z IC-7700, a teraz chyba ma Yaesu FTDX-9000d + do tego PA czynna na 11m jak i na KF ale to już sam się doszukaj kto... wesołyale chyba teraz zmienił QTH ciut dalej na północ od Ciebie.

I nie pisz do mnie znów na priva bo nie zamierzam twoich głupot czytać, ani odpowiadać na twoje kolejne zaczepki od ciebie.  PRZEJDŹ NA FORUM