IC 7410 , odświeżony temat po kilku latach, wasze opinie i porównania.
Witam, może mam małe doświadczenie i wiedzę ale postaram się coś napisać od siebie.
Raczej kolorowy ekran przy remote na niewiele się zda, używam tego radia prawie dwa lata mam zamontowane opcjonalne filtry i bardzo sobie chwalę to radio. W miejskim środowisku jak blokowisko na którym mieszkam używając go z anteną W-8010 spisuje się doskonale, na tyle ile pozwala mu na to antena. Miałem wcześniej trx typu TS-850-super odbiornik i audio niestety brak dsp w moim przypadku się nie sprawdził, IC-746PRO-wiecznie "parzący" i strach mimo modyfikacji, o driver więc z powodzeniem mogę powiedzieć, że używanie tego trx-a sprawia mi dużo frajdy, wszystko co potrzebne w zasięgu ręki, doskonała skrzynka i bezproblemowe połączenie z komputerem. Porównania z IC-7300 czy FT-891, które również miałem okazję potestować i porównać, tylko mnie utwierdziły , że dokonałem słusznego wyboru a trochę się zastanawiałem zanim zakupiłem IC-7410.
Overschot - tego zjawiska u siebie nie zauważyłem- jest aktualizacja która ponoć rozwiązuje problem, moje było już z nowszym softem więc nie miałem możliwości porównania z wcześniejszą wersją.
Ja to radio do używania trochę do ssb i do cfrówek mogę z powodzeniem polecić, dsp robi swoją robotę i to dobrze, gdyż słyszałem audio w innych trx-ach przy włączonym dsp i tego sie słuchać nie dało na dłuższą metę.
Jest sporo różnych filmików w necie więc można posłuchać.
No i najważniejsze na koniec radio jest tak dobre na ile pozwoli mu antena i operator.
Pozdrawiam


  PRZEJDŹ NA FORUM