Komisja Statutowa PZK.
    HF1D pisze:

Arek,

ty jednak jesteś patologicznym kłamcą. I niech mi szefowie Twojego oddziału nie wciskają, ze nie działasz na szkodę Związku.
    Jaki skok na kasę? Jakie pozbawienie oddziałów 1%? Czy Ty w ogóle wiesz co piszesz?
    Może inni nie, ale Ty powinieneś wiedzieć najlepiej, że są to pieniądze znaczone.

Natomiast lubisz siać ferment. Przyznam, ze nie wiem nawet dlaczego, ale lubisz.

A środki z 1% mogą zasilić budżet centralny na podstawie uchwały ZG PZK z maja 2017 roku dopiero po dwóch latach. Nie trzeba zmieniać statutu.

ZG podjęło tą uchwałę w 2017 i może to dotyczyć środków najwcześniej za 2017, czyli tych które wpłyną w drugiej połowie 2018 roku. Licząc od tego momentu, jeżeli środki nie zostaną wydane to pod koniec 2020 mogłyby zostać przejęte. Czyli de facto oddziały mają 3 lata na wydanie tych środków. A wydane być muszą bo to są pieniądze otrzymane od budżetu Państwa.
    Tak naprawdę trudno mówić o przejęciu bo może inny oddział będzie miał ambitny projekt i wskazanym będzie go dofinansować.

Jurek,
Na Twoim miejscu bardziej bym dobierał słowa, bo za mniejsze wytaczałem sprawy w sadzie, które wygrałem.
Nie jesteś tu anonimowy.
Nie muszę znać wszystkich uchwał ZG.
Jest też Zjazd Krajowy, który jest władny zmienić uchwałę ZG. Zapewne o tym wiesz.
Co do wydania pieniędzy z 1% przez OT i takim obowiązku, to zapewne znasz taki przepis i skoro się na niego powołujesz, to pewnie go tu nam wszystkim przytoczysz. Ja o takim nie słyszałem, o obowiązku w ciągu roku, czy 2 lat wydania kasy z 1%. Gdybyś miał pojęcie o sprawozdawczości OPP, to zapewne byś wiedział, że nie wydane środki z 1% wpisuje się na portalu sprawozdawczym i z automatu przechodzą na następny rok.
Stosując takie uchwały zapewne wielu z darczyńców, którzy chcieli wesprzeć swój OT przestaną wskazywać PZK jako beneficjenta tych środków.
Co do działania na szkodę Związku, to może czas spojrzeć w lustro, a nie pisać tu bajek.