CQWW CQ 2017
Refleksje po...
Propagacja zgodna z indekseami. K nisko ale A był na poziomie 10. W sobotę słabo na 14m, bardzo płytkie i krótkie otwarcie na NA. Niedziela dużo lepsza na tym paśmie, ale dużo zabrakło do propagacji z części SSB.
Na 20m mix wszystkiego - short skip (ale też nie taki jak trzeba) NA w sobotę nieźle w niedzielę lepiej. To samo z JA. 40m było "money band". Stany było robić niemal 24h. W niedzielę około południa LT zrobiłem w ciągu kilku minut KH6, DS, VK, ZL, PY i coś z Karaibów - rzadko spotykana propagacja nawet jak na 40m. Antena to 2el skrócona na 24m wspomagana odbiorczym 4SQ. 160/80m - jednostronna propagacja na wschód w sobotę wieczorem. Dosyć silne sygnały z JA, HS, BY ale bez odpowiedzi (nie tylko do mnie). W niedzielę już dużo lepiej łącznie z VK/ZL. 160m bardzo słabe w sobotę, ale spora poprawa w niedzielę - wyszło kilku JA, 2xHS no i ruszyło trochę NA i Karaibów z dobrymi sygnałami. Pileups do nowych mnożników ogromnie i trzeba było podejmować taktyczne decyzje.
Jak dla mnie, pierwsze zawody z nowego QTH z prostym zestawem i dużo satysfakcji plus że lokalizacja jest obiecująca.

P.S.
Jurek HF1D - z całym szacunkiem do Ciebie i Twojej wiedzy o contestingu ogólnie, ale chyba nie wiesz jak pracują stacje M/S czy M/2 i jak w tych dwóch kategoriach wygląda dodatkowo praca in band. Gdybyś miał o tym lekkie pojęcie to byś wiedział dlaczego takie stacje jak CN2AA czy CN2R nadają w tak wysokich tempach i czasem odpowiadają z opóźnieniem. Poza tym to nie są Marokańczycy, a kto to jest to łatwo sprawdzić w internecie.


  PRZEJDŹ NA FORUM