"Taka była polska elektronika"
Tak, tak . Robią specjalnie tak aby telewizor lub jakiekolwiek inne urządzenie pracowało ciut dłużej niż mówi gwarancja. W firmie w której obecnie pracuje 90 % uszkodzeń monitorów komputerowych u klientów to spuchnięte/wylane kondensatory w zasilaczu. A Specjalnie je "stawiają" koło radiatorów , żeby szybciej się uszkadzały. Szkoda gadać. Nie wiem jak jest ze sprzętem łączności używanym przez nas , ciekawe jaką trwałość mają te radiostacje za 10k PLN może tu jest lepiej, ale sprzęt powszechnego użytku to szrot. A potem elektrośmieci lądują w krajach afrykańskich i tam biedni ludzie to palą w celu odzyskania metali.
Na youtubie widziałem film na ten temat wystarczy wpisać "postarzanie produktu".
Zawalą tę planetę złomem

Te diorowskie sprzęty jak się trafiło na dobry egzemplarz to działają do dzisiaj. Ja już nie mam , ale sąsiad używa do dzisiejszego dnia wieży i co ciekawe nikt kondensatorów nie wymieniał, tylko głowicę wymienił na dwupasmową z wiadomego powodu i potencjometry.